Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 31.03.2023 · 0 komentarzy · 785 wyświetleń

BMW VIN Decoder - jak prawidłowo używać?

Kupując samochód nowy lub używany, należy pozyskać na jego temat jak najwięcej możliwie najbardziej szczegółowych informacji. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku auta z rynku wtórnego, przed zakupem trzeba bowiem zweryfikować jego historię, aby stwierdzić, czy jest sens wykładać na dany egzemplarz pieniądze. Pomogą w tym dekodery VIN.

Numer VIN - co to takiego?

Numer VIN jest indywidualnie nadawany każdemu pojazdowi przez producenta. Znajduje się w kilku miejscach na nadwoziu samochodu, a także w dowodzie rejestracyjnym czy karcie pojazdu. Sprzedający powinien nam go udostępnić. Dzięki temu numerowi poznamy informacje na temat marki i modelu samochodu, roku produkcji i pierwszej rejestracji, przebiegu, serwisowaniu, aukcjach sprzedażowych, przeszłości wypadkowej i popowodziowej, ewentualnych kradzieżach, itd. Mówiąc krótko, VIN pozwala zweryfikować historię pojazdu. Aby poznać jej raport, należy skorzystać z odpowiedniego dekodera.

Dekoder VIN - jak to działa w praktyce?

Wyjaśnijmy zasadę działania dekoderów VIN na przykładzie samochodu marki BMW. Pojazdy te cieszą się dużą popularnością, ale na rynku wtórnym bardzo łatwo można natrafić na egzemplarz po serii wypadków albo powodzi, skrajnie wyeksploatowany, niewłaściwie serwisowany czy też taki, który zmienił właściciela w sposób niezgodny z prawem. Niektóre modele cierpiały na poważne wady techniczne i były kosztowne w eksploatacji. Kupno takiego samochodu może się okazać stratą pieniędzy - nieważne, ile włożymy w naprawy oraz remonty, i tak nie będzie się on nadawał do bezpiecznej jazdy. Co gorsza, mogą się z tym wiązać kłopoty natury prawnej.

Na szczęście, wystarczy skorzystać z internetowego BMW VIN decoder, by określić, czy nasze upatrzone BMW (lub auto jakiejkolwiek innej marki) jest w ogóle warte zainteresowania. W tym celu wpisujemy numer VIN do wyszukiwarki, po czym pobieramy raport historii pojazdu. Pamiętajmy, że im lepszy dekoder, tym więcej dokładnych informacji o aucie z niego pozyskamy.

Co jeszcze warto sprawdzi?

Oprócz weryfikacji historii egzemplarza z pomocą dekodera VIN, należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny - koniecznie przed zakupem. W tym celu wybieramy się na stację diagnostyczną oraz do serwisu. W przypadku tego drugiego warto skorzystać z usług ASO lub warsztatu specjalizującego się w BMW. Wykonany tam przegląd będzie nie tylko dokładny i fachowy, ale też uzyskamy sporo pożytecznych informacji na temat konkretnego modelu i zasad jego eksploatacji.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt