Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 30.11.2023 · 0 komentarzy · 431 wyświetleń

Jak wzmocnić światła w samochodzie? 4 niezawodne sposoby

Słabe światła w aucie to kłopot, który stwarza mnóstwo kolejnych problemów. Zwłaszcza w nadchodzących miesiącach, kiedy reflektory będą Twoim głównym oświetleniem drogi. Przy śliskiej nawierzchni wystarczy jeden nieostrożny ruch np. gwałtowne hamowanie i będziesz musiał szukać solidnego blacharza, żeby wyratował Twój samochód po spotkaniu z barierką, rowem, czy innym pojazdem. Zamiast jeździć „na czuja” i liczyć na szczęście w śliskich sytuacjach, wzmocnij światła w swoim samochodzie. Taki zabieg podniesie Twoje bezpieczeństwo oraz sprawi, że znów będziesz jeździł komfortowo. Niczym przy świetnej, letniej widoczności, za którą wszyscy tęsknimy. W tym poradniku poznasz 4 niezawodne sposoby na wzmocnienie oświetlenia. Dowiesz się, jakie zalety i wady mają poszczególne rozwiązania. Dzięki temu dobierzesz najlepszą metodę na wzmocnienia świateł, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy!

1. Droga wymiana lampy, czyli bezsens i strata pieniędzy w 99% przypadków

Pamiętasz, jak Twoje reflektory świeciły jeszcze kilka lat temu? Przypomnij sobie oświetlenie samochodowe, kiedy kupowałeś samochód. Wtedy nie miałeś do niego żadnych zastrzeżeń. Reflektory zapewniały daleki zasięg oświetlenia, dzięki czemu prowadzenie pojazdu było maksymalnie komfortowe. Wystarczyło kilka lat, a na pierwszy rzut oka widzisz wszystkie negatywne zmiany. Zasięg reflektorów zmalał. Barwa światła się nieco zmieniła i lampy nie prezentują się tak cudownie, jak wcześniej. Chciałbyś, żeby oświetlenie działało jak wtedy, kiedy lampa była zupełnie nowa.

Takie podejście nasuwa oczywiste rozwiązanie problemu słabego oświetlenia. Wymiana lampy na nową sprawi, że znów będziesz miał do dyspozycji oświetlenie, które gwarantowało Ci bezpieczeństwo i komfort przez ostatnie lata. Wystarczy poczekać kilka dni na dostawę nowych reflektorów, po czym wymienić lampy – prosta sprawa. Proste nie będzie jednak zaakceptowanie wady takiego rozwiązania.

Sprawdź, ile kosztuje nowy reflektor do Twojego samochodu. Następnie pomnóż cenę razy dwa. Bo konieczny będzie zakup dwóch reflektorów, jeśli oczekujesz powrotu dawnego komfortu. Wymiana jednej lampy sprawi, że reflektory będą nierówno oświetlać drogę. Takim oświetleniem nie podniesiesz swojego bezpieczeństwa, a jedynie zniszczysz ergonomię korzystania z pojazdu. Przy nierównomiernym oświetleniu będziesz szybciej się męczył, przez co każda podróż samochodem zabierze Ci znacznie więcej energii. Dlatego przy zakupie musisz umieścić w koszyku dwie sztuki nowych reflektorów. Tylko uważaj, bo cyfra robi wrażenie.

 

3-5 tysięcy za sztukę, czyli 6-10 tysięcy za komplet, to norma na obecnym rynku oświetlenia samochodowego. Wszystkie zaawansowane technologie i rozbudowane systemy swoje kosztują. Z drugiej strony wydawanie 10 000 złotych przez słabe oświetlenie brzmi jak przesada. I Chińczycy znaleźli na to rozwiązanie. W internecie znajdziesz masę zamienników, które wyglądają identycznie i według opisów działają jak oryginały, ale jakimś cudem kosztują 5 razy mniej. Aż głupio nie skorzystać. Zwłaszcza kiedy nie zna się wad takich chińskich reflektorów.

Brak uchwytów montażowych, czy miejsc na śrubki, co znacznie utrudnia zamontowanie nowej lampy. W skrajnych przypadkach zdarzają się problemy ze spasowaniem reflektora z konstrukcją samochodu. Słaba jakość wykonania oraz cienkie plastiki, które potrafią się stopić w trakcie pracy lampy to norma w tanich reflektorach zakupionych w Chinach. Ponadto Chińczycy wkładają do takich lamp awaryjne żarówki, które swoim uszkodzeniem mogą zniszczyć również instalację elektryczną samochodu.  Wymienione wady sprawiają, że lepiej przeboleć 10 000 złotych i kupić oryginalne reflektory, które zapewnią Ci komfort i długoletnią, bezproblemową eksploatację. Pamiętaj, że taki wydatek ma sens tylko w 1 przypadku. W każdym innym będzie stratą pieniędzy.

Stłuczka, przy której ucierpiał reflektor – to jedyny moment, kiedy wymiana lampy jest koniecznością. Jeśli nie dotyczy Cię taki problem, to wybierz 1 z 3 pozostałych rozwiązań. Dzięki kolejnym sposobom oszczędzisz kilkanaście tysięcy złotych i tanio przywrócisz reflektory do pełnej sprawności.

2. Tanie polerowanie klosza reflektora – Sprawdź, czy rozwiąże problem, zanim zlecisz bądź wykonasz, a nie stracisz czasu i pieniędzy

Przejrzysty klosz reflektora to obowiązkowy element, jeśli oczekujesz od swojego oświetlenia maksymalnej wydajności. Zżółknięty, matowy, czy porysowany klosz znacznie ogranicza zasięg Twoich reflektorów. Przez wymienione usterki światło generowane przez żarówkę zatrzymuje się na kloszu. To sprawia, że drogę doświetla Ci jedynie część dostępnej mocy lampy. Polerowanie reflektora to tani i szybki zabieg, dzięki któremu uda Ci się pozbyć problemów z kloszem. Ale przed jego wykonaniem warto sprawdzić, czy to klosz powoduje osłabienie oświetlenia. Jeśli nie, to ten zabieg nie dostarczy Ci zadowalających efektów.

Polerowanie reflektorów to prosty zabieg. Nie musisz wyposażać się w drogie narzędzia, żeby go wykonać. Wystarczy trochę taśmy malarskiej dla zabezpieczenia błotnika, zderzaka oraz maski, kilka narzędzi do polerowania oraz trochę chemii samochodowej. Łącznie zamkniesz koszty w okolicach 100 złotych. A jeśli wolałbyś, żeby zajęli się tym fachowcy, to skorzystanie z usługi polerowania reflektorów w profesjonalnym serwisie lamp samochodowych Vroomer kosztuje 200 złotych. Dzięki zleceniu polerowania firmie Vroomer masz pewność, że Twój klosz będzie idealnie wypolerowany, co jest gwarancją przepuszczania światła żarówki oraz długoletniej bezawaryjności klosza. Sprawdź sam!

 

Pamiętaj jednak, że wypolerowany klosz to jeden z elementów niezbędnych dla wydajnego oświetlenia. Ale nie jedyny. Poza kloszem musisz zadbać również o żarówkę oraz odbłyśnik. Idealnie błyszczący klosz nie wystarczy, jeśli masz matowy odbłyśnik albo żarówkę kończącą swój żywot. Dlatego przed wykonaniem, czy zleceniem polerowania, musisz sprawdzić, czy ten zabieg przyniesie Ci sensowne rezultaty.

Sprawdź stan odbłyśnika, który otacza żarówkę. Tylko błyszczący odbłyśnik będzie prawidłowo odbijał światło żarówki i zapewni Ci wydajną pracę reflektorów. Jeśli Twój odbłyśnik spełnia taki warunek, to problem słabego oświetlenia leży w żarówce bądź kloszu. To dwa elementy, z którymi łatwo sobie poradzisz. Jednak bardzo często problem leży w matowym odbłyśniku, który nie spełnia swojego zadania. W takich przypadkach konieczne będzie zastosowanie 3 rozwiązania, czyli gwaranta kompleksowej naprawy problemów z oświetleniem.

3. Kompleksowa regeneracja reflektorów, która usuwa każdy oświetleniowy problem i kosztuje kilkukrotnie mniej niż nowa lampa

Kompleksowa regeneracja reflektorów w Vroomer to zabieg składający z 6 etapów, dzięki któremu Twoje reflektory będą wyglądać i działać jak nowe. Nasza procedura wygląda następująco:

  1. Rozklejamy reflektor i demontujemy pozostałe elementy konstrukcyjne reflektora.
  2. Dokładnie myjemy wewnętrzną i zewnętrzną część reflektora.
  3. Zajmujemy się metalizacją odbłyśnika, dzięki której Twój odbłyśnik będzie idealnie błyszczał i świetnie odbijał światło żarówki.
  4. Zajmujemy się konserwacją mechanicznych elementów reflektora.
  5. Polerujemy powierzchnię klosza, dzięki czemu klosz staje się w pełni przejrzysty i przepuszcza 100% światła żarówki.
  6. Sklejamy reflektor profesjonalnym klejem, który zapewnia szczelność i trwałość. To szczególnie ważne w obecnym zimnym okresie, kiedy lampy są bardzo narażone na wilgoć.

I gotowe. Takie odnawianie lamp samochodowych sprawi, że Twoja lampa wróci do dawnej dyspozycyjności i znów będzie Ci zapewniać bezpieczeństwo oraz komfort prowadzenia. A to wszystko bez wydawania kilkunastu tysięcy złotych na nowe reflektory.

 

Znasz cenę kompletu oryginalnych lamp do Twojego samochodu? Kliknij linki powyżej i sprawdź, ile zaoszczędzisz, kiedy zdecydujesz się na regenerację. Poniżej przykładowe zestawienie dla posiadacza BMW Serii 5 F10 F11 (po liftingu):

→ Nowy reflektor kosztuje około 3500 złotych około 7000 złotych za komplet

→ Kompleksowa regeneracja reflektorów w Vroomer kosztuje 800 złotych za lampę 1600 złotych za 2 reflektory, które po zabiegu będą wyglądać i działać jak nowe

→ Taka kalkulacja daje nam 5400 złotych oszczędności

Kliknij linki powyżej i znajdź swój model samochodu, a szybko dowiesz się, jak dużo zaoszczędzisz. Sprawdź sam!

Mógłbyś zaoszczędzić jeszcze więcej, jeśli miałbyś możliwość samodzielnego wykonania regeneracji. Instrukcję krok po kroku masz powyżej. Jednak nie jesteś w stanie jej zrealizować ze względu na krok numer 3. Do metalizacji odbłyśnika niezbędne jest posiadanie komory próżniowej i umiejętność jej używania. Dlatego nie warto kombinować. Zleć regenerację reflektorów w Vroomer, a z pewnością będziesz zadowolony z rezultatów. Poza naprawą lamp samochodowych Vroomer oferuje również tuning reflektorów, dzięki któremu Twoje oświetlenie wejdzie na zupełnie inny poziom. Zobacz sam, jakie korzyści oferuje pewna niedroga modyfikacja.

4. Montaż soczewki Bi-Led albo Bi-Xenon, czyli niedroga modyfikacja zapewniająca drogocenne korzyści

Montaż soczewek w reflektorach to rozwiązanie dedykowane posiadaczom halogenów. A takich w Polsce nie brakuje. Według badań średni wiek samochodu w naszym kraju to ponad 13 lat. W efekcie na polskich drogach wciąż rządzą halogeny, które producenci wyrzucili z samochodów już kilka lat temu. To bardzo pozytywna zmiana, którą możesz zastosować również w swoim samochodzie. A warto to zrobić z co najmniej kilku powodów.

 

Soczewki Bi-Led / Bi-Xenon zapewniają znacznie większą żywotność niż halogeny. Są również bardziej energooszczędne, co zmniejsza zużycie paliwa oraz akumulatora. Dzięki temu zmniejszysz koszty użytkowania samochodu.

Najważniejsze zalety to  oczywiście niesamowity zasięg oświetlenia oraz barwa światła. Taki zestaw sprawia, że widzisz dalej i lepiej. A to gwarancja bezpiecznego i komfortowego prowadzenia samochodu.

Nie można pominąć również kwestii wyglądu. Soczewki prezentują się nowocześnie, dzięki czemu Twój samochód młodnieje o kilka lat. Kliknij link powyżej i sprawdź sam!

Podsumowanie

Słabe oświetlenie ogranicza Twój komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz niszczy wygląd samochodu. W tym poradniku poznałeś 4 różne sposoby, dzięki którym reflektory znów będą zapewniać maksymalną wydajność. Wykorzystaj ten dopasowany do Twoich potrzeb, a z pewnością będziesz zadowolony z rezultatów. Sprawdź sam!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt