Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 27.02.2021 · 0 komentarzy · 1085 wyświetleń

Używane samochody na sprzedaż - jak kupić dobry samochód w ciężkich czasach

Możesz się zastanawiać, dlaczego dealer miałby sprzedawać dobry samochód. Cóż, większość używanych samochodów na ich parkingu musiała zostać usunięta z czyjejś listy złomu. Dealerzy zajmują się kupowaniem uszkodzonych pojazdów, a zwłaszcza muszą dokonywać inwentaryzacji pojazdów, które mogą leasingować, dla szerokiego grona potencjalnych nabywców. Zdrowy rozsądek polega na tym, że jeśli chcesz sprzedać samochód, chcesz, aby szybko się sprzedał. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest oferowanie dobrej ceny i wystawienie informacji na portalach oferujących ogłoszenia motoryzacyjne - tam jest klient!

Istnieją dwie strony sprzedaży samochodu - strona sprzedawcy i strona prywatna. Kiedy negocjujesz z sprzedawcą, Twoim zadaniem jest obniżenie ceny przy jednoczesnym utrzymaniu z nim dobrych relacji. Należy to zrobić bez utraty zaufania kupującego. Dealer jest skłonny negocjować, ale chce również mieć pewność, że będziesz na bieżąco z naprawami lub konserwacją samochodu po dokonaniu sprzedaży. Sprzedając taki samochód, nie tylko od razu otrzymasz gotówkę, ale także utrzymasz dobre relacje z dealerem.

Sprzedawcy będący osobami prywatnymi często nie oferują tak niskiej ceny, jak oferuje to dealer. Nie mają takich samych kosztów ogólnych jak dealerzy, więc często mogą negocjować nieco lepiej. Ale prywatni sprzedawcy szukają szybkiej sprzedaży, a za to idą na ustępstwa w cenie - co należy wziąć pod uwagę podczas negocjacji dotyczących używanych samochodów.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest rozszerzona gwarancja oferowana wraz z samochodem. Większość osób, które chcą handlować samochodem, zazwyczaj potrzebuje gwarancji. Nawet ci, którzy posiadają nowy pojazd, często obejmują jakąś formę przedłużonej gwarancji przy zakupie samochodu. Jeśli jesteś sprzedawcą, powinieneś zaoferować tę opcję. Przekonasz się również, że te gwarancje są łatwiejsze do uzyskania, jeśli kupisz od szanowanego sprzedawcy.

Decydując się na skorzystanie z usług dealera w celu zakupu samochodu, będziesz potrzebować również przewodnika kupującego. Przewodnik kupującego to w zasadzie wycieczka samochodowa po używanych samochodach. Jest to lista różnych marek i modeli pojazdów oferowanych przez różnych dealerów. Dostarcza informacji o wszystkich pozytywach i negatywach każdego pojazdu. Jeśli więc planujesz wymienić stary pojazd, będziesz dokładnie wiedział, czego się spodziewać po tej marce i modelu.

Dobry przewodnik dla kupujących zawiera ważne informacje na temat różnych rodzajów gwarancji dostępnych dla oglądanego samochodu. Niektórzy dealerzy oferują gwarancję na swoje pojazdy. Inne będą obejmować gwarancje w sprzedaży. Zanim wybierzesz konkretną markę lub model, zapoznaj się z informacjami gwarancyjnymi dotyczącymi tej marki i modelu. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że niektóre marki i modele mają lepsze gwarancje, niż się spodziewałeś.

Powinieneś także pomyśleć o rodzaju paliwa, jakiego potrzebuje Twój samochód. Jeśli planujesz używać go w mieście, potrzebujesz samochodu o umiarkowanym zużyciu paliwa. Ale jeśli wybierasz się w daleką podróż z dużą rodziną lub wybierasz się na polowanie na łosie, możesz rozważyć samochód o wysokich osiągach z nieograniczoną liczbą kilometrów na galon.

Wreszcie, zanim przejdziesz do wyszukiwania w Internecie używanych samochodów na sprzedaż, powinieneś mieć ogólne pojęcie o tym, jak powinien wyglądać Twój samochód. Skorzystaj z przewodnika kupującego, aby zobaczyć wnętrza. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w środku dla swojej rodziny i bagażu. Jeśli planujesz umieścić szyberdach w swoim pojeździe, sprawdź, czy będzie on zakłócał światło słoneczne podczas jazdy w czasie burzy.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt