Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 14.10.2022 · 0 komentarzy · 580 wyświetleń

Wynajem samochodów premium – czy jest opłacalny dla klientów i wypożyczalni?

Wypożyczanie samochodów jest coraz częstszym zjawiskiem w powszechnym świecie. Nie można zarzucić żadnej wypożyczalni braku zainteresowania ich ofertą, gdyż obecnie nawet w kontekście testowania pojazdów, czynność ta jest niezwykle powszechna.

Wypożyczalnie samochodów znacznie odbiegają od siebie względem oferowanej floty. Nie da się ukryć, że niektóre z nich działają na rzecz osób oczekujących wyższych standardów, a jeszcze inne oferują zwykłe samochody miejskie. Skupmy się dzisiaj na tych pierwszych, a mianowicie wypożyczalniach premium. Czym są i dlaczego tak chętnie się z nich korzysta?

Samochód premium – czym w ogóle jest?

Niektórzy uważają, że samochód klasy premium musi być szybki. Pojęcie to jest klasycznie mylone z określeniem samochodu sportowego, co często mija się z celem. Oczywiście, nie można powiedzieć, że większość tego typu samochodów wolno się zbiera czy nie zapewnia znakomitych osiągów. Niemniej jednak, nie jest to żaden priorytet w danej kwestii.

W samochodzie premium istotny jest przede wszystkim komfort jazdy. Nie da się ukryć, że przeważnie zależny jest od marki. Z tego względu, częstą praktyką wypożyczalni tego typu jest oferowanie floty wyłącznie jednego producenta, co ma na celu potwierdzenie jego dominacji nad innymi markami.

Wypożyczalnie komfortowych samochodów posiadają prestiżowe odmiany pojazdów z każdego segmentu. Niezależnie, czy lubimy samochody miejskie, sportowe czy też ogromne VAN-y – zawsze znajdzie się coś dla nas. W pojeździe klasy premium istotna jest wygoda prowadzenia, ale również komfort jazdy pasażerów. Wpływ na to mają wygodne fotele, spora ilość miejsca, przejrzysty i elegancki kokpit oraz oczywiście sama karoseria.

 

Czy wypożyczanie samochodów wyższej klasy jest opłacalne?

Wszystko zależy od celu wypożyczenia. Każda wypożyczalnia samochodów premium będzie zgodna co do tego, że najczęstszymi klientami są osoby testujące pojazdy. Niektórzy próbują je z zamiarem kupna swojego modelu, a jeszcze inni w ramach sprawdzenia wygody i osiągów, z czego tworzą nawet swój kontent. Innymi klientami są przedsiębiorcy przed spotkaniami biznesowymi czy osoby wybierające się w podróż służbową bądź wakacje.

Choć wypożyczanie samochodów premium jest z reguły droższe od wynajmu standardowego pojazdu miejskiego, to wydaje się być opłacalne w wielu przypadkach. Spójrzmy nawet na chęć sprawdzenia samochodu przed kupnem. Żadna jazda testowa nie pozwoli tak dokładnie sprawdzić auta, jak wynajęcie go na jedną czy dwie doby. Dopiero po takim okresie będziemy w stanie dostrzec zarówno pozytywne cechy, jak i mankamenty pojazdu.

Co wziąć ze sobą do wypożyczalni?

Wymogiem każdej wypożyczalni, niezależnie od jej statusu i oferowanych pojazdów, jest dowód tożsamości, ważne prawo jazdy oraz karta płatnicza. Dokument uprawniający do jazdy musi być często ważny od minimum trzech lat, a sam kierowca powinien mieć ukończone 21 lat. Jest to wymóg występujący nie we wszystkich, lecz w większości wypożyczalni.

Kolejną sprawą jest karta płatnicza, na której muszą znaleźć się środki zarówno na płacę za wynajem, jak i na kaucję zwrotną.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt