Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj parametry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Kolor nadwozia

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Samochody dostawcze

Samochody dostawcze

Pojazd dostawczy to specjalna odmiana samochodu osobowego lub lekkiego auta ciężarowego. Zadaniem pojazdu dostawczego jest przewóz niezbyt dużych ładunków, które są jednak znacznie większe niż te przewożone przez zwyczajne auta osobowe. Zwykle pojazdy dostawcze posiadają dopuszczalną masę całkowitą, która nie przekracza 3,5 ton, więc ładowność sięga poziomu około 1500 - 1800 kilogramów. W związku z tym w Polsce wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii B, aby móc kierować takimi samochodami.

 

Jeśli chodzi o rozróżnianie pojazdów dostawczych to nie ma podziału na segmenty. Samochody dostawcze to nie są to bowiem auta miejskie ani rodzinne. Wszystkie samochody dostawcze posiadają praktycznie to samo zadanie, którym jest transport różnych ładunków na mniejszych lub dalszych dystansach. Oznacza to, że jedynym sensownym podziałem jest podział ze względu na budowę nadwozia.

 

Samochody dostawcze pod względem budowy można podzielić na auta typu:

 

  • pick-up - jest to typ nadwozia w pojazdach dostawczych oraz terenowych. Charakteryzuje się on otwartą skrzynią ładunkową znajdującą się za raz za kabiną pasażerską. W pojazdach pick-up stosowane są pojedyncze kabiny dla dwóch lub trzech osób z dwojgiem drzwi. Oprócz tego dostępne są kabiny powiększone, w których często montowane są półdrzwi uchylane pod wiatr - kabiny takie posiadają z tyłu ławeczkę dla 1 lub 2 osób. Dostępne są też kabiny duże czterodrzwiowe dla czterech lub pięciu osób.
  • skrzyniowe - jak sama nazwa wskazuje, przestrzenią ładunkową w takim typie pojazdu jest specjalnie przystosowana do tego celu skrzynia.
  • furgon - jest to zamknięte nadwozie pojazdów dostawczych oraz ciężarowych. Posiada ono sztywny dach i ściany, a także odchylane i przesuwane drzwi boczne. Do tego grona można zaliczyć pojazdy typu Van o jednobyrłowej zabudowie (auta typu Van mogą również służyć do przewozu sporej liczby pasażerów).
  • specjalne - są to pojazdy przeznaczone do specjalistycznego transportu. Do ich grona można zaliczyć auta z zamontowanymi kontenerami. Popularne są również pojazdy chłodnie stworzone z myślą o przewożeniu żywności.

 

Jak widać istnieje wiele rodzajów samochodów dostawczych. Są one bardzo praktyczne i cieszą się szerokim zastosowaniem prywatnym oraz komercyjnym w Polsce i wielu innych krajach.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt