Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ferrari 308

ferrari 308

Ferrari 308 to włoski samochód o charakterze sportowym. Oznacza to, że pojazd ten został przystosowany do szybkiej i dynamicznej jazdy charakterystycznej dla samochodów biorących udział w wyścigach. Oczywiście auto takie posiadało nie tylko bardzo dobre osiągi, ale również charakteryzowało się bogatym wyposażeniem odpowiedzialnym za zapewnianie jak najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Auto takie jest więc przystosowane do jazdy w normalnych warunkach drogowych.


Prezentowany samochód Ferrari 308 był produkowany w latach 1975-1980. Posiadało ono miejsce dla dwóch osób, więc niemożliwe było zastosowanie tego auta, jako pojazdu rodzinnego. Zostało ono stworzone z myślą o osobach, którym zależy na szybkim pokonywaniu nawet bardzo długich tras. Było to 2-miejscowe, 2-drzwiowe coupe o masie własnej 1265 kg i zbiorniku paliwa o pojemności 104 litrów.


Ferrari 308 to samochód, który dysponował napędem na tylną oś. Posiadał on również 5-biegową manualną skrzynię biegów, której zadaniem było przenoszenie mocy silnika na układ napędowy. Jeśli chodzi o jednostkę napędową to opisywany samochód posiadał silnik V8 o pojemności 2.9 litra z dwoma zaworami na cylinder oraz czterema gaźnikami Weber. Taka jednostka napędowa zapewniała dużą moc na poziomie 255 koni mechanicznych. Dzięki temu samochód był w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej 247 km/h, a rozpędzenie się do 100 km/h zajmowało mu zaledwie 6,7 sekundy. Były więc to bardzo dobre osiągi, które nawet w dzisiejszych czasach robią dobre wrażenie.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ferrari 308?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ferrari 308 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ferrari 308. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt