Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 1999 do 1999

Jaka jest historia marki polonez 1.6?

Polonez 1.6 to samochód osobowy polskiej produkcji. Model ten zaliczany był do grona samochodów osobowych klasy kompaktowej lub średniej. Oznacza to, że w aucie można było znaleźć dość sporą ilość miejsca dla 5 osób, a także umiarkowanie dużą przestrzeń bagażową. Dzięki temu prezentowany model mógł spełniać zadania auta rodzinnego zapewniającego możliwość transportu nawet na bardzo dalekich dystansach. Pojazd ten był produkowany z myślą o osobach, którym zależało na posiadaniu niedrogiego i taniego w eksploatacji auta rodzinnego, które zapewni odpowiednie warunki jazdy na różnych odległościach.


Prezentowany samochód Polonez 1.6 był produkowany w latach 1978-1992. Był on dostępny jako 3 i 5-drzwiowy hatchback, 3-drzwiowe coupe lub 2-drzwiowy pickup. W całym okresie produkcji tego modelu przeprowadzono kilka modernizacji, dzięki którym pojazd był przystosowywany do zmieniających się standardów rynkowych oraz rosnących oczekiwań użytkowników.


Polonez 1.6 był wyposażony w napęd na tylną oś. Moc silnika była na nią przenoszona przy pomocy skrzyni manualnej posiadającej 4 lub 5 biegów. Oczywiście jak widać po nazwie, w prezentowanym aucie zastosowano silnik o pojemności 1.6 litra zasilany benzyną. Była to gaźnikowa jednostka napędowa zapewniająca moc na poziomie 87 koni mechanicznych. Dzięki niej auto rozwijało maksymalną prędkość 163 km/h, a czas przyspieszania do 100 km/h to niecałe 15 sekund (14,9). Był to więc dość dynamiczny pojazd, który jednocześnie nie spalał za wiele paliwa, więc posiadał on ekonomiczny charakter.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu polonez 1.6?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Polonez 1.6 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Polonez 1.6. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Polonez 1.6
Ocena marki: 4.8131 na 5 W oparciu o 131 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt