Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Hyundai i30 2007 – wady i zalety

Hyundai i30 pierwszej generacji prezentuje się jako kompaktowy samochód o nowoczesnej stylistyce. Jego charakterystyczną cechą jest ekonomiczność. Koszty eksploatacji są rzeczywiście stosunkowo niskie.

Model zadebiutował w 2007 r. w czasie targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2008 r. na rynek trafiła wersja kombi (Hyundai i30 CW), a w 2009 r. na rynku amerykańskim pojawił się Elantra Touring. Głównymi konkurentami na rynku samochodowym są dla niego Citroen C4, Skoda Octavia, Toyota Auris, Renault Megan, a także siostrzana Kia Cee'd.

Prawdziwie europejski model

Hyundai i30 został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o europejskim kliencie. Samochód reprezentuje segment C. Kompaktowe auto szybko po premierze weszło na rynek. Pod względem zastosowanych rozwiązań technologicznych model bardzo przypomina Kię Cee'd. Różnice między wspomnianymi pojazdami są związane z designem. Zarówno gama jednostek napędowych, jak płyta technologiczna są bowiem takie same. Hyundai i30 otrzymał wiele wyróżnień i nagród. W testach EuroNCAP przyznano mu maksymalną liczbę gwiazdek (5).

Gama jednostek napędowych Hyundai i30

Gama silników Hyundai i30 obejmuje trzy silniki benzynowe R4 1.4 (109 KM), R4 1.6 (126 KM) oraz R4 2.0 (143 KM), a także dwa silniki Diesla – R4 1.6 o mocy 90 – 115 KM oraz R4 2.0 o mocy 140 KM. Napęd na przednią oś przekazuje czterobiegowa skrzynia automatyczna, albo pięcio- lub sześciostopniowa skrzynia manualna. Konstrukcja modelu i30 obejmuje również oś wielowahaczową zamontowaną z tyłu pojazdu oraz kolumny resorujące umieszczone w przedniej części. Zużycie paliwa wynosi w granicach 4,9 – 7,1 l na 100 km.

Kilka słów o designie i wyposażeniu

Design modelu Hyundai i30 można określić jako lekko drapieżny i agresywny, choć daleko mu do stylistyki BMW i tym podobnych. Bagażnik oferuje pojemność 415 l. Kierowcy wypowiadają się na temat standardowego wyposażenia niezbyt pochlebnie – niezbyt komfortowe podłokietniki, tylko trzy schowki, niezbyt dopasowane dywaniki. Pasażerowie nie mają własnego gniazdka 12 V – są dwa z przodu, a w bagażniku brakuje bocznych schowków. Można spotkać się także z opiniami na temat marnego wyciszenia kabiny.

Wady Hyundaia i30, czyli najczęstsze usterki

Jedną z wad Hyundaia i30 jest słaba jakość tworzywa sztucznego wykorzystanego do wyposażenia wnętrza. Są one podatne na ścieranie i zarysowania. Niektóre egzemplarze tego modelu są podatne na uszkodzenia kolumny kierowniczej. Do wad omawianego pojazdu należą także świszczące łożyska kół, a także awaryjne łączniki stabilizatora oraz stukoczące odboje tylnych amortyzatorów. Częstej wymiany wymagają także żarówki H7, które przepalają się co około kilka miesięcy. Korozja może powodować usterkę radiowych czujników ciśnienia w oponach. Nie tylko farba na plastikowych elementach reprezentuje dość słabą jakość. Niezbyt trwała jest też powłoka lakieru. Podatne na zarysowania są zaś także szyby, a reflektory podlegają na pęknięcia.

Trudno stwierdzić, czy wady przewyższają zalety, czy może jest na odwrót – odpowiedź na to pytanie zależy głównie od tego, jakimi kryteriami nabywca kieruje się poszukując samochodu. Myślisz, że Hyundai i30 jest doskonałym modelem dla ciebie? Sprawdź dostępne oferty ogłoszeń hyundai i30 - szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt