Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj parametry

Cena

Rok produkcji

Motogodziny

Kolor

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia maszyny

Inne

Zapisz filtry

Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Jak sama nazwa wskazuje, maszyny rolnicze to sprzęt maszynowy użytkowany w branży rolniczej. Nie ma jednej konkretnej definicji takich urządzeń, ponieważ każde ma inne zastosowania, a budowa danej maszyny jest uzależniona właśnie od jej zastosowania. Dawniej maszyny rolnicze były napędzane ręcznie lub dzięki pracy zwierząt domowych (głównie koni). W późniejszym okresie do napędzania maszyn rolniczych wykorzystywano maszyny i pojazdy z silnikami parowymi. Nowoczesne maszyny rolnicze są urządzeniami samobieżnymi (posiadającymi własny napęd) lub przystosowanymi do pracy z ciągnikami rolniczymi. Poniżej przedstawionych zostało kilka najważniejszych rodzajów maszyn wykorzystywanych w rolnictwie.

 

Bardzo istotną maszyną napędzającą inne urządzenia jest ciągnik rolniczy. Jest to pojazd przystosowany do prac polowych, leśnych lub ogrodniczych. Sam w sobie nie wykonuje żadnych prac, ale można do niego podczepić różne rodzaje maszyn do orania, oprysków i wykonywania wielu innych zadań w rolnictwie.

 

Kolejną ważną maszyną służącą do uprawy roli jest tak zwana glebogryzarka. Głównym zadaniem tej maszyny rolniczej jest spulchnianie gleby. Poziom spulchniania może być regulowany przez operatora. Glebogryzarki mogą posiadać napęd własny lub z wału przekaźnikowego ciągnika rolniczego. Maszyny takie spulchniają glebę do głębokości 20 cm. Dodatkowo glebogryzarki można używać do usuwania chwastów, mieszania kompostu, nawozu czy też torfu z ziemią. Dostępne są też glebogryzarki do zadań ogrodowych.

 

Istotną grupą maszyn rolniczych są też kombajny czyli maszyny służące do zbiorów roślin uprawnych. Do tego grona można zaliczyć kombajny zbożowe, ziemniaczane, kombajny do zbioru buraków, roślin sadowniczych, warzyw, itp. Aktualnie produkowane są zaawansowane kombajny, które mogą być obsługiwane w pełni automatycznie.

 

Oczywiście są to tylko przykłady maszyn rolniczych. Do grona takich mechanizmów zalicza się agregaty uprawowe, bukowniki, ciągniki rolnicze, deszczownie, glebogryzarki, kombajny rolnicze, kosiarki, ładowacze, młocarnie, opryskiwacze i opylacze, prasy, przetrząsacze i zgrabiarki, przyczepy rolnicze, rozsiewacze nawozu i obornika, sadzarki, sieczkarnie, siewniki, snopowiązałki, śrutowniki, wertykulatory, wialnie, wozy asenizacyjne. Dawniej stosowane były też maszyny konne, takie jak kosiarki, kopaczki, żniwiarki, przetrząsacze oraz siewniki.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt