Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj parametry

Cena

Dopuszczalna masa całkowita

Rok produkcji

Kolor przyczepy naczepy

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia przyczepy naczepy

Inne

Zapisz filtry

Przyczepy & naczepy

Przyczepy i naczepy ciężarowe

Przyczepa jest pojazdem drogowym, którego głównym zadaniem jest transport różnych rzeczy i ładunków. Jest ona przeznaczona do ciągnięcia przez pojazd samochodowy przystosowany do takiego transportu. Na drogach można spotkać przyczepy centralnoosiowe (z 1, 2 i czasami 3 osiami), a także ze skrętnym dyszlem zwanym obrotnicą (2 lub 3 osie). Jeśli chodzi o lekkie przyczepy przystosowane do samochodów osobowych to nie są one wyposażone w hamulce, natomiast cięższe przyczepy posiadają hamulec najazdowy. Przyczepy do aut ciężarowych są wyposażone w pneumatyczny układ hamulcowy.

 

Według prawa drogowego przyczepa to pojazd bez silnika przystosowany do połączenia go z innym pojazdem. Przyczepa lekka to przyczepa, której masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów. Naczepa to z kolei przyczepa, której część spoczywa na pojeździe i go obciąża.

 

W dowodzie rejestracyjnym auta z hakiem holowniczym może być umieszczona informacja na temat gabarytów ciągniętej przyczepy. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B mogą ciągnąć przyczepę lekką. Można też ciągnąć cięższą przyczepę, jeśli masa pojazdu nie przekracza 4,25 ton (konieczne jest zaliczenie egzaminu praktycznego). Osoba mająca prawo jazdy kategorii B+E może ciągnąć przyczepę jeśli jej masa nie przekracza 3,5 ton. Dodatkowo przyczepa nie może być cięższa od ciągnącego pojazdu, chyba że jego masa jest większa niż 3,5 tony.

 

Jeśli chodzi o naczepy to są to pojazdy przeznaczone do transportu. Nie posiadają one przedniej osi i są zaprojektowane tak, aby znaczna ilość ładunku spoczywała na ciągniku samochodowym. Rozróżniamy kilka rodzajów takich pojazdów. Są to naczepy:

 

  • - skrzyniowe
  • - podkontenerowe
  • - wywrotki
  • - niskopodwoziowe
  • - specjalistyczne.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt