Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Acura RDX

acura rdx

Acura RDX to nowoczesny samochód typu SUV. Jest on przeznaczony dla kierowców, którym zależy na wysokim komforcie jazdy po normalnych drogach, a także w terenie. Pojazd ten został zaprojektowany z myślą wykorzystania go jako zastępstwo dla modelu SLX.


Pierwsza generacja znana pod nazwą Acura RDX I była produkowana od 2006 do 2012 roku. Jest to pojazd podobny stylizacyjnie do europejskiego pojazdu Honda CR-V, jednak jest konstrukcja i wnętrze są inne. Dużą zaletą tego pojazdu jest wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy. W 2009 roku zdecydowano się na face lifting tej generacji modelu Acura RDX. Samochód ten jest autem 5-drzwiowym wyposażonym w jednostkę napędową o pojemności 2.3 l Turbo. Moc silnika to 243 konie mechaniczne. Pojazd jest wyposażony w 5-biegową, automatyczną skrzynię biegów.


Acura RDX II to kolejna generacja, która jest produkowana od marca 2012 roku aż do dzisiaj. W porównaniu z poprzednią generacją, wprowadzono dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład czujniki parkowania, Bluetooth czy też dysk twardy. Kolejną różnicą jest skrzynia biegów, która również jest automatyczna, jednak posiada ona 6, a nie 5 przełożeń. Silnik jest również znacznie większy niż w generacji RDX I. Jest to jednostka napędowa o pojemności 3.5 litra o mocy 263-273 koni mechanicznych. W porównaniu z poprzedniczką zmieniono również pojemność zbiornika z paliwem. W tej wersji zastosowano zbiornik 60,5 litra, podczas gdy w wersji RDX I stosowano zbiornik 68-litrowy. Oba pojazdy są samochodami 5-osobowymi.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu acura rdx?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Acura RDX jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Acura RDX. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt