Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Acura

acura

Acura to marka samochodów osobowych, która mogłaby się jednocześnie stać synonimem luksusu. Została ona stworzona przez koncern Honda Motor Company, na wyjątkowe potrzeby rynku amerykańskiego, ale również kanadyjskiego i chińskiego.


Acura została stworzona z myślą o klientach ceniących nie tylko komfort, ale również większą siłę silnika. W odróżnieniu od tradycyjnych Hond, Acurę można spokojnie uznać za markę sportową. Pierwszy model wprowadzono na rynek w 1986 roku. Wcześniej jednak, zanim zadebiutowała, musiała ona przejść liczne badania i eksperymenty, które oczywiście zdała z powodzeniem. Tak więc jej premiera była prawdziwą ucztą dla fanów motoryzacji. Koncern wystawił Acurę Integrę oraz Legend, w wersji nadwozia sedan i coupè.

Konkurencja nie spała. Zaraz po premierze Acury, na rynku motoryzacyjnym pojawił się także Lexus wystawiony przez Toyotę, a także Infinity, który był luksusowym przedstawicielem Nissana.


Ciekawostką była Acura była niewątpliwie Acura NSX, typowo sportowa. Wyróżniała się napędem na tylną oś. Została ona uznana za mocną konkurencję dla Porsche i Ferrari. Chociaż ostatecznie nie była tak bardzo uznanym autem przez zamożne środowisko, które mogłoby się lansować tym modelem.

10 lat po emisji pierwszych modeli, nadszedł czas na zmiany. Przede wszystkim zmieniły się nazwy nowych modeli. Pierwszym modelem o nazwie alfanumerycznej był 3,5 RL. Silnik o mocy 225 Koni Mechanicznych stał się godnym następcą Acury Legend.


W XXI wieku Honda postanowiła nieco zwiększyć grono odbiorców. Rezultatem takich zmian jest chociażby Acura MDX w wersji sportowo-użytkowej, jednocześnie zdobywając w 2001 roku tytuł North American Truck of the Year. Na uwagę zasługuje także Acura ILX, która rok po premierze przeszła dokładny lifting. Możliwa jest ona do kupienia również z napędem hybrydowym. Bardziej zamożni klienci mogą upolować model RLX, która dostępna jest w Stanach od 2013 roku. Ostatni model jak na razie jest pełnią elegancji, nowoczesnej linii, oraz samych technologicznych innowacji. Trzystrefowa klimatyzacja, do wyboru silnik benzynowy lub hybrydowy, a także możliwość rozszerzenia pakietu o system ACC, CMBS, czy też LKAS polegający na utrzymaniu auta na wybranym pasie ruchu.


Chociaż konkurencyjna Toyota oraz Nissan wprowadzają na rynek europejski swoich ekskluzywnych przedstawicieli, Honda na razie w ogóle się do tego nie przymierza. Wygląda na to, że na decyzję koncernu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu acura?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Acura jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Acura. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt