Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Buick

buick

Buick jest amerykańską marką samochodów osobowych, która powstała 19 maja 1903 roku. Co ciekawe sam założyciel, czyli David Dunbar Buick początkowo zajmował się bardziej branżą hydrauliczną. Ale po pewnym czasie przeszedł na rynek motoryzacyjny. Dokładnie od 1899 roku zajął się produkcją silników do statków, natomiast w 1900 roku zainteresował się szczegółowo potrzebami branży motoryzacyjnej. W 1903 roku po raz pierwszy powstał model Buick. Niestety jego firma nie miała wystarczająco dużo funduszy aby móc pociągnąć dalej linię produkcyjna.


Nawet wejście w spółkę z Williamem Durandem nic nie dało. Chociaż odnieśli chwilowy sukces, kiedy w 1908 roku Buick był drugą rozpoznawalną marką. Po pewnym czasie markę przejął największy koncern motoryzacyjny - General Motors.


Do tej pory samochody tej marki produkowane są w Detroit. Jednymi z najpopularniejszych modeli w drugiej połowie XX wieku, były Buick Electra, a także Buick LeSabre, który był produkowany od 1959 aż do 2005 roku. Jednocześnie to właśnie ten drugi model zyskał największą popularność. Dostępny o był w wersji kombi, sedan, oraz coupé.


Na uwagę zasługuje także między innymi Buick Riviera produkowana w latach 1963-1999. Model ma zresztą swoich polskich miłośników, którzy są aktualnie w posiadaniu tego modelu, lub bardzo chcą go mieć na własność. Sportowo-użytkowym modelem był Buick Rendezvous, który pojawił się na rynku motoryzacyjnym w 2001 roku i przestał być produkowany 6 lat później. Każdego roku przechodził on pewne udoskonalenia. Na przykład proponowano dołączenie radia satelitarnego, czy też DVD. Rok przed zakończeniem produkcji, ostatecznie zdecydowano się na silnik 3,5 I V6, który wyparł wariant CXL.


Nieco starszym modelem był Buick Regal, który produkowano w latach 1973-2004. Najpierw uznawano go za model luksusowy, następnie obniżono jego standard, to klasy średniej. Produkowano go także na potrzeby chińskiego rynku motoryzacyjnego. Mimo, że jego oficjalna produkcja zakończyła się już kilka lat temu, to jednak w 2008 roku, przeszedł swego rodzaju odrodzenie. Mianowicie, pojawił się jako Opel Insignia.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu buick?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Buick jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Buick. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt