Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Lexus

lexus

Lexus jest marką produkująca luksusowe samochody należącą do Japońskiego koncernu Toyota. Swoją premierę marka ta miała w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku, obecnie jej produkty są dostępne na całym świecie. Jednocześnie jest to największy Japoński producent samochodów luksusowych, dostępny w ponad 70 krajach całego globu. Marka Lexus jest jedną z 10 najcenniejszych japońskich marek na światowym rynku.


Kwatera główna mieści się w Nagoy-i w Japonii, natomiast główne centra operacyjne zlokalizowane są w Belgijskiej Brukseli oraz w Torrance w Californii.

Marka Lexus wywodzi się z projektu flagowego sedana zapoczątkowanego w roku 1983 pod kodową nazwą F1, kulminacyjnym momentem było wypuszczenie na rynku amerykańskim modelu Lexus LS w 1989 roku który stanowić miał konkurencję dla Jaguara Xj, Mercedesa klasy S oraz BMW serii 7. Jednocześnie producent konsekwentnie rozwijał gamę sprzedawanych aut dodając wprowadzając na rynek sedany, coupe, kabriolety oraz SUV-y .


Jako ciekawostkę można uznać fakt że do roku 2005 Lexus jako marka nie występował na rynku Japońskim, wszystkie Lexus z lat 1989-2005 w Japonii znane są pod marka Toyota. Dopiero w roku 2005 wraz z wprowadzeniem do sprzedaży trzeciej generacji modelu GS marka zadebiutowała na rynku Japońskim. W tym samym roku pojawiła się hybrydowa wersja crossovera RX, w następnych latach dołączyły do niej kolejne modele oparte o ten rodzaj napędu. Na uwagę zasługuje również Lexus IS.


Od początku produkcja Lexus obywała się w Japonii zlokalizowana głównie w fabrykach w regionach Chubu oraz Kyushu. Pierwsza fabryka poza Japonią został otwarta w Kanadzie w Ontario zajmując się produkcją modelu RX330 od 2003 roku. W związku z reorganizacją przypadającą na lata 2001 – 2005, Lexus posiada własne centra stylistyczne, inżynieryjne oraz produkcyjne odpowiedzialne za finalny produkt.


Od roku 2000 Lexus zwiększa swoją obecność poza największym rynkiem jakim dotychczas były Stany Zjednoczone. Jak już wspomniano w roku 2005 marka zainaugurowała swoje pojawienie się na Japońskim rynku, stając się pierwszą japońską marką samochodów premium sprzedającą w kraju swojego pochodzenia. Następnie nastąpiły debiuty w rejonie południowej Azji, Ameryki Łacińskiej, Europy oraz w innych regionach świata. Poszczególne modele i ich konfiguracja zostały również dostosowane do części świata w której można ją nabyć, tak by sprostać specyficznym wymaganiom różniącym się w zależności od miejsca sprzedaży.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lexus?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Lexus jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Lexus. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt