Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Vauxhall

vauxhall

Marka Vauxhall obejmuje pojazdy produkowane przez przedsiębiorstwo Vauxhall Motors Ltd. Jest to brytyjska firma, która zajmuje się produkcją pojazdów osobowych. Firma powstała w 1857 roku, a swoją nazwę zawdzięcza dzielnicy Vauxhall w Londynie. Na początku swojej działalności koncern produkował pompy i silniki do statków, a pierwszy samochód został wyprodukowany w 1903 roku. Koncern ten od 1925 roku należy do General Motors. Aktualną siedzibą Vauxhall Motors jest Luton.


Od początku lat 70-tych firma ta produkuje pojazdy sprzedawane pod marką Vauxhall, jednak w rzeczywistości są to odpowiedniki Opla przystosowane do użytkowania w Wielkiej Brytanii. Pod wieloma względami są one bardzo podobne do swoich europejskich odpowiedników. Firma posiada zakład produkcyjny w Luton, który zajmuje się produkcją modelu Vauxhall Vivaro oraz w Ellesmere Port, gdzie produkowany jest model Vauxhall Astra. Pozostałe pojazdy sprzedawane pod marką Vauxhall są sprowadzane głównie z fabryki Opla w Niemczech.


Obecnie firma ta produkuje wiele modeli pojazdów osobowych, które są bardzo dobrze znane wielu osobom, ponieważ takie same modele są produkowane pod marką Opla. Do pojazdów osobowych Vauxhall zalicza się więc modele takie jak Viva, Corsa, Astra, Adam, Cascada, Insignia, Ampera, Mokka, Meriva, Zafira, Antara oraz VXR8. Nie należy też zapominać o modelach dostawczych Vauxhalla, takich jak Combo, Vivaro i Movano. Warto też wspomnieć o modelach, które nie są już produkowane. Zalicza się do nich pojazdy, takie jak na przykład Vauxhall Tigra, Vectra, Omega, Belmont, Calibra i wiele innych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu vauxhall?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Vauxhall jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Vauxhall. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt