Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Chatenet

chatenet

Chatenet, w jego temacie nie brakuje burzliwych dyskusji, które toczą się wokół ceny, przeznaczenia i ogólnie wszystkich pozostałych parametrów. Dla przypomnienia warto jednak dodać, że mowa jest o francuskiej marce mikrosamochodów. Historia firmy, rzeczywiście nie jest zbyt długa, ponieważ została założona ona przez Louisa Georgea Chatenet w 1984 roku. Natomiast sama siedziba zlokalizowana jest w Pierre-Buffiere.


Czym wyjątkowym wyróżnia się marka Chatenet na tle innych? Przede wszystkim tym, że w eleganckiej i oryginalnej karoserii opakowano ekonomiczny silnik zużywający niecałe 3 litry na 100 kilometrów. Aby jeździć tymi autami, wcale nie trzeba mieć prawa jazdy. Dlatego jest to marka wkraczająca do miejskich aut, nie rozpędzających się bardziej niż do prędkości 45 kilometrów na godzinę. Uznano go za doskonałe rozwiązanie dla nastolatków.

Nawet producent przygotował dla nich specjalne zniżki, chociażby z okazji otrzymania dobrego świadectwa na koniec roku szkolnego.

Jeśli wybierzemy silnik Ynmar o mocy 5,44 KM, to z pojazdu mogą korzystać już 14-latkowie posiadający prawo jazdy kat. AM. Zaś decydując się na silnik Lombardini o mocy 20,4 KM, prowadzący może mieć skończone 16 lat i legitymować się prawem jazdy kat. B1.


Mimo, że samochody nie rozpędzają się do zawrotnej prędkości, do najtańszych nie należą. Cena nowych aut oscyluje między 58, a 64 tysiącami złotych. Za każde dodatkowe optymalizacje trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić. Do nich zaliczają się chociażby designerskie gadżety, takie jak skórzane fotele, czy też elektryczny szyberdach.


Obecnie udostępniane są 3 modele, których polskim dystrybutorem jest Norauto. Model Chatenet CH26 posiada silnik Yanmar, który średnio zużywa 2,9 litra paliwa na 100 kilometrów. Model Chatenet CH32, również z silnikiem Yanmar z przekładnią bezstopniową, jest nieco bardziej praktyczniejszy, ponieważ posiada większy o 200 litrów bagażnik od poprzedniego modelu. Ostatni zaś model Chatenet CH30 z silnikiem Lombardini z bezstopniową przekładnią, charakteryzuje się także zużyciem paliwa o średniej wartości 4,4 Litra na 100 kilometrów.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu chatenet?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Chatenet jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Chatenet. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt