Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Lamborghini

lamborghini

Lamborghini jest Włoskim producentem luksusowych aut sportowych oraz SUV-ów, marka należy do Audi który jest częścią grupy Volkswagena. Kwatera główna oraz fabryka są zlokalizowane w miejscowości Sant’Agata Bolognese we Włoszech, w roku 2011 firma zatrudniała 831 osób i wyprodukowała 1711 samochodów. Firma Lamborghini została założona w roku 1963 przez Włoskiego magnata przemysłowego Ferruccio Lamborghini pod nazwą Automobili Ferruccio Lamborghini S.p.A. w celu stworzenia konkurencji wiodącym rynkowym markom w tym Ferrari.


Pierwszy światowy rozgłos i uznanie producent otrzymał już w roku 1966 prezentując model Miura posiadający umieszczony z tyłu silnik i napęd na tylną oś co stało się standardowym rozwiązaniem dla sportowych samochodów tamtej ery.

Firma Lamborghini w czasie pierwszej dekady funkcjonowania na rynku rosła gwałtownie niestety załamanie przyszło wraz z rokiem 1973 i światowym kryzysem finansowym oraz paliwowym. Po 1973 własność firmy zmieniała się trzykrotnie, włączając w to bankructwo z roku 1978. Od 1998 roku firma należy do Volkswagena, od tego momentu pojawia się w portfolio szereg nowych modeli i rośnie produkcja aż do momentu kolejnego kryzysu późnych lat 2000 gdy sprzedaż spada aż o 50 procent.


Firma aktualnie zajmuje się produkcją sportowych samochodów oraz dwunastocylindrowych silników dla łodzi wyścigowych . W swojej ofercie posiada aktualnie dwa modele, wyposażony w jednostkę V12 model Aventador oraz zasilany jednostką V10 model Huracan. Do najbardziej znanych konstrukcji tego producenta z pewnością zaliczyć można również model Countach i jego następców czyli produkowany od 1990 roku przez 10 lat model Lamborghini Diablo a także jedno następcę produkowany od 2001 model Murcielago i produkowany od roku 2003 model Galardo.


W swojej historii ma również epizod produkcji samochodu terenowego prototyp surowego SUV-a LM001 zaprezentowano w 1982 roku zaś do produkcji po dokonaniu szeregu modyfikacji już jako LM002 wszedł w roku 1986. Jego wygląd sprawia że do dziś jest jednym z najbardziej oryginalnych aut terenowych kiedykolwiek produkowanych.

Warto wspomnieć że pod marką Lamborghini można również nabyć ciągniki rolnicze, jest to drugi co do wielkości po Fiacie ich producent we Włoszech, historia produkcji sięga roku 1947, należy on jednak do innego właściciela i prócz nazwy nie ma nic wspólnego z produkowanymi samochodami sportowymi.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lamborghini?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Lamborghini jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Lamborghini. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt