Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

DKW

 • DKW Inny

  DKW Inny Nieeksploatowany 57 tys przebiegu 1965r.

  21000
  Rok produkcji:
  1965
  Przebieg:
  57000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  34 KM
  Poj. silnika:
  800 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

DKW to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji motocykli oraz samochodów osobowych. Początki tego przedsiębiorstwa sięgają roku 1905. W początkowym okresie swojej działalności firma produkowała pojazdy napędzane silnikami parowymi, jednak później wprowadziła do oferty auta posiadające silniki dwusuwowe. Posiadały one 2 cylindry oraz bardzo prostą konstrukcję. Były one idealne do napędzania motocykli, więc w latach 30-tych XX wieku firma DKW była największym światowym producentem jednośladowych pojazdów mechanicznych.


W 1928 roku firma DKW wprowadziła na rynek DKW F-15. Był to samochód osobowy z dwusuwowym silnikiem motocyklowym o dwóch cylindrach. Auto tego typu posiadało napęd na tylną oś. Kilka lat później w pojeździe tym zastosowano większy silnik. Pojazd posiadał napęd na przód oraz 3-biegową skrzynię manualną. Wprowadzono również zagiętą klamkę na tablicy przyrządów służącą do zmiany biegów. W późniejszym okresie działalności w mniejszych pojazdach wykorzystywano zblokowany zespół napędowy z dwucylindrowym silnikiem poprzecznym i napędem na przednią oś. Silniki z trzema i czterema cylindrami montowano wzdłuż osi pojazdu.


Pod koniec swojej działalności firma wprowadziła do produkcji modele z silnikami czterosuwowymi. Firma zakończyła swoją działalność w 1966 roku, a na swojej liście ma wiele ciekawych modeli samochodów oraz motocykli.


Do grona pojazdów produkowanych przez tą niemiecką firmę można zaliczyć model DKW 3=6. Było to auto osobowe klasy średniej wytwarzane w latach 1953 - 1959. Istniało kilka wersji nadwozia tego pojazdu (2-drzwiowe coupe, 2-drzwiowy kabriolet, 2-drzwiowy sedan, 3-drzwiowe kombi oraz 4-drzwiowy sedan). Pojazd posiadał silnik 0.9 litra oraz manualną skrzynię z 3 lub 4 biegami.


Kolejnym ciekawym modelem był DKW F8. Był to pojazd osobowy klasy średniej produkowany w latach 1939 - 1942 oraz w latach 1948 - 1955 jako 2-drzwiowy sedan lub 2-drzwiowy kabriolet. Posiadał on napęd na przednie koła, na które moc silnika była przenoszona przez 3-biegową przekładnię manualną. Model ten posiadał silniki 0.6 oraz 0.7 litra.


DKW F102 to model klasy średniej produkowany jako sedan z 2 lub 4 drzwiami. Posiadał on napęd na przednią oś oraz 4-biegową skrzynię manualną. Jego silnik o pojemności 1.2 litra generował moc na poziomie 70 koni mechanicznych. Model ten produkowano w latach 1964 - 1966.

Polska

DKW - sprzedam ❤️

Samochody osobowe 🥇. DKW w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt