Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Land Rover

land rover

Land Rover jest marką Brytyjskiego producenta samochodów Jaguar Land Rover z siedzibą główną w Whitley, Coventry. Od roku 2008 właścicielem firmy jest indyjski koncern motoryzacyjny Tata Motors, który odkupił firmę od amerykańskiego Forda. Nazwa Land Rover była oryginalnie używana przez firmę Rover Company dla jednego specyficznego modelu którego produkcję Rover rozpoczął w 1948 roku.


O ile jednak marka Land Rover pochodzi już z 1948 roku to jako osobna firma zaistniała dopiero w 1978 roku, w latach wcześniejszych była to jedynie nazwa serii produktów firmy Rover. Przez lata ewoluowała ona w markę aut terenowych z napędem na cztery koła której rodzina rozrosła się o doskonale znane modele takie jak Defender, Discovery, Freelander, Range Rover, Range Rover Sport oraz Range Rover Evoque.


Aktualnie auta produkowane są w dwóch fabrykach firmy, Halewood Body & Assembly w okolicach Liverpool-u oraz Soilhull w okolicy Birmingham w byłej fabryce Forda, natomiast prace koncepcyjne i rozwojowe prowadzone są w Gaydon oraz w centrali firmy w Whitley. Land Rover Freelander jest również składany w montowni Pune w Indiach. Produkcję licencyjną modelu Defender prowadzą również na swoim terenie Hiszpanie, Irańczycy, Brazylijczycy oraz Turcy.


W maju 2010 roku Tata Motors ogłosił że w ramach zmniejszania kosztów produkcji planowana jest budowa fabryki w Chinach. Sprzedaż światowa tego producenta wyniosła w roku 2009 niecałe 200 tysięcy egzemplarzy.

Land Rover Defender podobnie jak amerykańskie samochody Jeep, niemieckie Mercedesy klasy G oraz radzieckie UAZ wykorzystywany jest jako uniwersalny środek transportu terenowego przez wojska różnych krajów oraz jako podwozie pod specjalistyczną zabudowę wojskową a także cywilną. Ze względu na prostą budowę oraz znakomite właściwości terenowe model ten jeszcze przez długie lata będzie służył zarówno w wojsku jak i wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka mobilność w trudnym terenie.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu land rover?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Land Rover jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Land Rover. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt