Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Uaz

uaz

UAZ czyli Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod to rosyjski producent samochodów terenowych i dostawczych z siedzibą w mieście Uljanowsk. Swoją działalność fabryka rozpoczęła w czasie II wojny światowej. Rozpoczęto od produkcji samochodów ciężarowych przeznaczonych na potrzeby wojska. W 1954 rozpoczęto także produkcję samochodów terenowych.


Pierwszym z nich był UAZ-69 (produkowany w latach 1954-1972; posiadał silnik o mocy 55KM i 3 biegową skrzynię biegów), będący podstawowym lekkim samochodem w wojsku i służbach państw socjalistycznych oraz tych, które były w sferze wpływów ZSRR. Następnie rozpoczęto produkcję modelu UAZ 450 oraz UAZ 452 (produkowany od 1965 roku), ten ostatni w zmodyfikowanej wersji i w wielu wersjach nadwoziowych jest produkowany do dziś. Używają go przede wszystkim służby takie jak policja, straż pożarna i wojsko. Kolejnym samochodem był następca modelu UAZ-69 czyli UAZ 469/469B (produkowany od 1972 roku do 2007; jego produkcja została wznowiona w roku 2010; posiada silnik o mocy 70KM i 4 biegową skrzynię biegów), był to zdecydowanie najsłynniejszy samochód fabryki. Wersja podstawowa była przeznaczona dla wojska, wersja oznaczona jako UAZ 469B była wersją cywilną.


Przez lata, a nawet obecnie, był wykorzystywany jako wyposażenie straży granicznej, straży pożarnej, był wykorzystywany przez geodetów, myśliwych, energetyków itp. Do dziś można go spotkać niemal na każdym kontynencie. Nic dziwnego, bo sprawdzał się zarówno na pustynnych terenach Afryki i Afganistanu, jak i w śniegach Syberii. Zmodernizowaną wersją tego legendarnego  samochodu był model UAZ 31512 (produkowany w latach 1985 - 2004), różniący się od poprzednika głównie wyposażeniem wnętrza i lepszą jakością montażu.


Współcześnie produkcja samochodów UAZ jest stale modernizowana, fabryka produkuje kilkaset tysięcy samochodów rocznie. Wśród nich pojawiły się modele o wyższym standardzie: UAZ 3153 Strech de Luxe, UAZ 3162 Simbir, UAZ Hunter (zmodernizowana wersja samochodu UAZ 31519, auto to dostępne jest w 3 wersjach: Classic, Comfort oraz Diesel; model zaprezentowany po raz pierwszy w 2002 roku a do seryjnej produkcji trafił w roku 2003), UAZ Patriot (zmodernizowana wersja samochodu UAZ Simbir; produkowany od sierpnia 2005 roku; 5 biegowa skrzynia biegów, silnik o mocy 116 lub 128KM), UAZ Pickup i UAZ Hunter Classic (w stosunku do UAZ Hunter w wersji Comfort charakteryzuje się między innymi brakiem plastikowej osłony wlotu powietrza, gorszym wyposażeniem i metalowymi zderzakami), UAZ Cargo (dwuosobowa wersja UAZ-a Patriota, w 3 wersjach wyposażeniowych: Classic, Comfort i Limited).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu uaz?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Uaz jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Uaz. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt