Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Lancia

lancia

Lancia jest Włoskim producentem samochodów założonym w roku 1906 przez Vincenzo Lancię i Claudio Fogolin jako Lancia & C. Marka ta została wykupiona przez Fiata w 1969 roku stając się częścią tego koncernu, w 2007 roku przekształconą w Lancia Automobiles S.p.A.. W styczniu 2014 roku szef Fiata Sergio Marchionne zapowiedział że Lancia sprzedawana będzie wyłącznie na terenie Włoch, natomiast w roku 2018 zaprzestanie dalszej działalności i produkcji samochodów. Aktualnie w sprzedaży znajduje się wyłącznie jeden model, jest to Lancia Ypsilon.


Trzeba odnotować również że samochody Lancii otrzymują nazwy zgodne z literami alfabetu greckiego. Prócz samochodów osobowych w swojej historii firma ma również epizod z produkcją aut użytkowych takich jak ciężarówki, autobusy, trolejbusy i pojazdy wojskowe.


Firma posiada bardzo silne tradycje dotyczące sportu motorowego odnosząc szereg sukcesów na tym polu, czego przykładem może być doskonale znana na świecie Lancia Stratos dzięki której Lancia w 1974 i dwóch kolejnych latach otrzymała mistrzostwo konstruktorów w rajdowych mistrzostwach świata. Sukces ten powtórzyła w roku 1983 za sprawa modelu 037. W latach 1987-1992 Lancia za sprawą modelu Delta całkowicie zdominowała rajdy uzyskując pod rząd 6 tytułów mistrzowskich. Warto nadmienić że Lancia pozostaje do dziś najbardziej utytułowanym zespołem w historii WRC.


Do najbardziej znanych modeli Lancii można zaliczyć Lancię Stratos, Delta, Lybra, Thesis oraz Ypsilon. Samochody Lancii bazowały na rozwiązaniach technicznych Fiata jednocześnie będąc luksusową ich odmianą i tak najnowszy i jedyny obecnie produkowany model czyli Lancia Ypsilon bazuje na płycie podłogowej nowego Fiata 500 stanowiąc jego bardziej luksusową odmianę. Równocześnie od lat 90-tych ubiegłego wieku Lancie produkowane są w fabrykach Fiata.


Wartym odnotowania jest również fakt iż we Włoszech funkcjonuje stowarzyszenie zrzeszające fanów marki, jednakże by stać się jego członkiem trzeba być posiadaczem przynajmniej 6 samochodów tej marki.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lancia?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Lancia jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Lancia. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt