Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Mercury

mercury

Mercury jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do Ford Motor Comapny. Historia marki rozpoczyna się w 1938 roku, zapoczątkowana została przez Edsela Forda, syna założyciela koncernu Ford, Henriego Forda. Marka miała na celu wejście w rynek samochodów średniej klasy, klasyfikowanych pomiędzy marką Ford a luksusową marką Lincoln. Podobnie do zaprezentowanej przez General Motors marki Buick (dawniej Oldsmobile) oraz Chryslerowskiej marki DeSoto.


Auta Mercury był znacznie bardziej luksusowe niż klasyczne Fordy, już pierwszy model posiadał silnik Ford V8 o większej pojemności i mocy. Po przerwie w produkcji spowodowanej II wojną światową w 1946 wznowiono produkcję modeli zaprezentowanych jeszcze przed wojną bazujących na wydłużonych płytach podłogowych modeli Forda. W przeciwieństwie do później zaprezentowanej marki Edsel, Mercury osiągnął rynkowy sukces w roku modelowym 1946 firma wyprodukowała pona 86 tysięcy aut, zajmując tym samym 10 pozycję na Amerykańskim rynku.


Nową linię pojazdów, zaprezentowanych w 1949 roku oparto na modelach Lincolna co jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie i sprzedaż, wiążąc się z zajęciem 6 lokaty jeżeli chodzi o sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych. W kolejnych latach udział Mercurego w rynku amerykańskim wahał się pomiędzy 6 a 9 pozycją.


W 1952 roku nastąpił powrót i unifikacja stylistyki z nowymi modelami Forda, kolejne dekady to kolejne sukcesy sprzedaży, której apogeum zostało osiągnięte w 1978 z liczbą 580 tysięcy sztuk, w roku 1993 sprzedaż wciąż wynosiła 480 tysięcy, niestety spadając z roku na rok, w roku 2009 spadła poniżej 100 tysięcy sztuk co było przypieczętowaniem końca marki.


W latach 1945 – 2011, Mercury był częścią Fordowskiego działu Lincoln-Mercury, jednakże w latach 1958-1960 oddział ten był znany jako Lincoln-Edsel-Mercury, została dodana marka Edsel. Większość modeli aut Mercury budowana jest w oparciu o rozwiązania i platformy Forda.


W rzymskiej mitologii „Mercury” oznacza posłańca bogów, i w czasach początkowych marka była znana z doskonałych osiągów które na powrót zostały zaimplementowane do aut tego producenta wraz z modelem Mercury Marauder zaprezentowanym w 2003 roku. Auta tej marki sprzedawane były na terenie Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Portoryko, Wysp Dziewiczych, na bliskim wschodzie, w 1999 roku marka opuściła rynek Kanadyjski.

Mercury swój żywot zakończył w roku 2011, Ford Motor Company postanowił zwiększyć swoje wysiłki na rozwoju i marketingu bardziej luksusowej marki ze swojego portfolio czyli Lincolna. Produkcja została wygaszana wraz z nastaniem czwartego kwartału 2010 roku, ostatni Mercury, model Grand Marquis zjechał z linii produkcyjnej 4 stycznia 2011 roku.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu mercury?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Mercury jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Mercury. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt