Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Isuzu

isuzu

Isuzu są japońską marką samochodów osobowych, produkowanych przez spółkę Isuzu Motors Ltd. Siedziba mieści się w Tokio. Chociaż Japonia cały czas idzie z duchem czasu, to tak naprawdę akurat w przypadku marki Iuzu historia rozwijała się już od 1916 roku. Ponieważ właśnie wtedy dwie spółki zaczęły się przymierzać do budowy samochodów. Natomiast dwa lata później została już nawiązana współpraca z Wolseley przedsiębiorstwem mającym korzenie w Wielkiej Brytanii.

Na pierwszy samochód nie trzeba było długo czekać. Wolseley model A-9, został wyprodukowany w 1922 roku. Natomiast na pierwsze auto o nazwie Isuzu trzeba było czekać jeszcze 12 lat. Ciekawostką jest to, że nazwa Isuzu została zaczerpnięta od japońskiej rzeki.


Dość dużym przełomem było wprowadzenie na rynek motoryzacyjny auta osobowego Hiillman Minx. Nastąpiło to w pierwszej połowie lat pięćdziesiątych. Natomiast 20 lat później, spółka zaczyna współpracować z największą motoryzacyjną korporacją – General Motors. I wtedy rynek Ameryki Północnej zaczyna poznawać samochody marki Isuzu. Zaczynając od tego, że pojawia się model Isuzu Pick-up, który jednak specjalnie na amerykański rynek ma zmienianą nazwę na Chevrolet LUV.


W 1973 roku nadchodzi początek dla modelu Gemini, zaś 10 lat później, rynek motoryzacyjny może przywitać Isuzu Trooper. Chevrolet nie jest jedynym dziełem, jaki wyróżnia się zmienioną nazwą. Takim modelem jest także Isuzu Rodeo, który w 1990 roku zostaje wypuszczany na rynek pod nazwą Opel Frontera. Niespełna dziesięć lat później, po premierze tego modelu, spółką zaczyna kierować General Motors, ze względu na zwiększenie udziałów. W ten sposób firma zaczyna skupiać się na produkcji silników do motorówek, a także do aut, w tym między innymi do Hondy Civic. Kolejne lata pokazują, że Isuzu zamyka produkcję samochodów osobowych, aż do czasu współpraca z GM nabiera rozpędu. Siedziba produkcyjna jest przenoszona do Tajlandii.


Najpopularniejszym modelem marki Isuzu jest Isuzu D-Max typu pickup, którego premiera odbyła się w 2002 roku. Najnowszą wersją jest Isuzu D-Max II, która weszla na rynek w 2011 roku. Do wyboru jest między innymi 2 lub 4 drzwiowy model. Jednocześnie klienci mogą wybierać spośród 8 rożnych możliwości wyposażenia.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu isuzu?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Isuzu jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Isuzu. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt