Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Chrysler

chrysler

Amerykańskie samochody osobowe Chrysler zostały stworzone przez utalentowanego 50-letniego konstruktora Waltera Chryslera. Wszyto zaczął się od tego, kiedy to założyciel marki w 1912 roku miał okazję po raz pierwszy zetknąć się z branżą motoryzacyjną. Bardzo szybko objął stanowisko szefa w Buick Matros znajdującym się we Flint. Po kolejnym awansie na stanowisko prezesa, niedługo później w wieku 45 lat przeszedł na emeryturę. Mimo odpoczynku, po roku został ponownie poproszony o wsparcie w radzie nadzorczej w Maxwell Motor Company. I w ten sposób postanowił uruchomić produkcję swojej marki samochodów o nazwie Chrysler.


Pierwszy model. Chrysler Six zaczęto produkować w 1924 roku. Marka cieszyła się popularnością, dlatego wyprodukowano ponad 32 tysiące aut. Właściwie można powiedzieć, że firma zaczęła iść ja burza. Już po kilku latach koncern samochodowy obejmował 2 miejsce, na liście wszystkich producentów ze Stanów Zjednoczonych.

Tak jak w przypadku wielu innych marek II Wojna Światowa zmusiła do działań na potrzeby wojsk. Po wojnie kariera koncernu Chrysler była bardzo kręta. Jeszcze w latach czterdziestych na produkcji zapanował strajk pracowniczy, który trwał kilka miesięcy. Potem znowu nastała dobra passa, kilka wprowadzonych innowacji, nie tylko technologicznych, ale mających na uwadze wygląd karoserii.


W 1987 firma miała się rozwijać, poprzez wykipienie marki AMC. Natomiast 11 lat później stworzono koncern Daimler Chrysler, który powstał w wyniku połączenia Chrysler Corporation z Daimler-Benz. Wtedy to na rynku motoryzacyjnym pojawiły się między innymi Dodge Viper, a także PT Cruiser. Niestety dobra passa skończyła się dokładnie w 2009 roku. Wtedy to firma splajtowała. Mimo bankructwa, marką zainteresował się włoski Fiat, który początkowo wykupił jedną piątą udziałów. Ostatecznie w 2014 doszło do całkowitej fuzji Fiata i Chrysler. W ten sposób powstała nowa spółka Fiat Chrysler Automobiles.


Chrysler nie bał się designerskich eksperymentów. Dzięki temu powstał chociażby model w stylu retro Chrysler Pt Cruiser. Produkowano go w wersji kombi, cabrio, a także wersjach limitowanych Woodie, czy też Chrome Accents. Natomiast od 1984 roku wciąż produkowany jest samochód town&country, Chrysler Voyager. Chociaż na początku produkcja odbywała się jedynie z przeznaczeniem na rynek amerykański i to jeszcze pod nazwą Plymouth Voyager, to bardzo szybko postanowiono podbić także rynek europejski, oferując wybór silnika w dieslu. Bardzo ciekawym projektem był 4-drzwiowy sedan Dodge Startus, występujący bardzo blisko Chryslera Cirrusa. W tym modelu do wyboru były między innymi silniki 2.0 A588 R4 czy też 2.5 L Mitsubishi 6G73 V6.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu chrysler?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Chrysler jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Chrysler. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt