Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Mitsubishi

mitsubishi

Marka Mitsubishi należy do japońskiego producenta samochodów, firmy Mitsubishi Motor Corporation którego siedziba znajduje się w Tokio w Japonii. W roku 2011 Mitsubishi Motors było szóstym pod względem wielkości producentem w Japonii oraz szesnastym na świecie. Firma jest częścią największego w Japonii konglomeratu przemysłowego o tej samej nazwie. Jako osobna działalność wyodrębniona z działu Mitsubishi Heavy Industries zaistniała w roku 1970. Osobny dział Mitsubishi Motors pod nazwą Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation zajmuje się produkcją ciężarówek, busów oraz sprzętu ciężkiego.


Początki działalności związanej z budową samochodów Mitsubishi można datować na rok 1917 kiedy to Mitsubishi Shipbuilding Co., Ltd. Zaprezentowała Mitsubishi Model A, pierwszy produkowany seryjnie samochód Japoński. Był to wykonywany w całości ręcznie 7 miejscowy sedan bazujący na konstrukcji Fiata Tipo 3. W roku 1934 Mitsubishi Shipbuilding zostało połączone z Mitsubishi Aircraft Co., firmą założona w 1920 roku w celu produkcji silników lotniczych i komponentów. Połączone firmy znane były pod nazwą Mitsubishi Heavy Industries (MHI) i były największa prywatną firmą w Japonii. MHI skoncentrowało się na produkcji samolotów, statków, taboru kolejowego, samochodów oraz maszyn, w 1937 zaprezentowało wojskowego sedana PX33 był to pierwszy samochód wyprodukowany w Japonii posiadający napęd na cztery koła.


W 2006 roku po 28 miesiącach od premiery firma prezentuje nowe auto jest nim Mitsubishi I, zapowiedź zmian i odnowienie marki. Jest to pierwszy czterodrzwiowy samochód od 1960 roku posiadający silnik nad tylną osią, zastosowano tego rodzaju konstrukcję w celu poprawienia bezpieczeństwa pasażerów bez jednoczesnego powiększania karoserii samochodu. Innowacyjny styl zaowocował pochwałami ze strony specjalistów branżowych a także sukcesem na rynku. Auto to stanowi również bazę dla modelu i-MiEV, elektrycznej wersji zaprezentowanej w 2009 roku.


Kolejnym interesującym modelem marki jest crossover Outlander, jest to auto średniej wielkości przeznaczone dla osób które aktywnie spędzają czas, jednocześnie znakomicie radzi sobie w terenie jak i w mieście. Wraz z pojawieniem się na rynku trzeciej generacji w 2013 roku do gamy jednostek napędowych dołączył model hybrydowy Outlander P-HEV, do maja 2015 roku sprzedał się on w 63 tysiącach egzemplarzy na rynkach całego świata.


W swojej ofercie Mitsubishi posiada również auta kultowe, jednym z takich modeli z pewnością może być Mitsubishi Lancer, auto to produkowane jest od 1973 roku, do roku 2008 nabywców znalazło ponad sześć milionów egzemplarzy Lancera. Obecnie na rynku znajduje się dziesiąta generacja tego auta. Posiada ono również wersję sportową zwaną Lancer Evolution bądź Lancer Evo, cenioną przez osoby zajmujące się sportem motorowym oraz lubiące dynamiczną jazdę.


Warto również wspomnieć o mających doskonałą opinię terenowych samochodach marki Mitsubishi, chodzi oczywiście o model Pajero który na rynku zadebiutował w 1982 roku. Auta te cieszyły się dużą popularnością, aktualnie na rynku znajduje się produkowana od 2006 roku czwarta generacja tego modelu.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu mitsubishi?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Mitsubishi jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Mitsubishi. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt