Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Maserati

maserati

Firma Maserati jest włoskim producentem luksusowych samochodów, powstała ona 1 grudnia 1914 roku w Bolonii. „Luksus, sport oraz styl przekute w ekskluzywny samochód” to zdanie definiuje markę Maserati której misją jest budowa „ultra-luksusowych mocnych samochodów o ponadczasowym włoskim stylu, wnętrzu skrojonym na miarę oraz nie wymagającym wysiłku brzmieniu mocy.”


W chwili obecnej siedziba główna spółki mieści się w Modenie we Włoszech natomiast jej logiem jest trójząb. Firma należy do włoskiego giganta motoryzacyjnego Fiata od 1993 roku. Początkowo Maserati związane było z Ferrari którego właścicielem również jest Fiat ostatecznie jednak weszło w skład grupy sportowej wraz z Alfą Romeo oraz Abarthem. W roku 2014 firma sprzedała rekordowa ilość 3000 samochodów.


Aktualnie producent posiada w swojej ofercie szereg interesujących modeli, zaliczyć do nich można przede wszystkim Maserati Quattroporte z włoskiego 4 drzwiowy, to sportowy luksusowy samochód. Szósta generacja tego auta została zaprezentowana w 2013 roku. Quattroporte dostępny jest w odmianach S Q4, GTS oraz Diesel. Model S Q4 posiada zaawansowany system napędu na 4 koła oraz podwójenie doładowany silnik V6 o mocy 404 koni mechanicznych. Model GTS posiada napęd wyłącznie na tylną oś, napędzany jest silnikiem V8 o mocy 523 koni mechanicznych. Quattroporte Diesel dostępny jest na wybranych rynkach posiada moc 275 koni mechanicznych (250 we Włoszech).

Kolejnym modelem jest model Maserati Ghibli, pierwsza prezentacja tego modelu nastąpiła w trakcje targów motoryzacyjnych w Szanghaju 20 kwietnia 2013 roku. Jest to sportowy/luksusowy sedan mający konkurować z serią 5 od BMW oraz E klasą Mercedesa i rodziną A6 Audi. Model ten uznawany jest za kluczowy jeżeli firma chce osiągnąć ambitny plan sprzedaży 50 tysięcy aut do roku 2015 oraz 75 tysięcy do roku 2018.


Maserati GranTurismo i GranCabrio jest autem typowo sportowym, zaprezentowanym w 2007 roku. Do napędu tego samochodu służy jednostka V8 o pojemności 4,7 litra i mocy 454 koni mechanicznych. Ostatnim rokiem produkcji tego modelu ma być rok 2014 jednak producent zamierza do roku 2018 wypuścić na rynek wersję odnowioną wyposażoną w silnik V8 o mocy 560 koni mechanicznych z napędem na tylną oś.


Maserati Levante jest SUV-em który na rynku pojawił się w 2014 roku, wywodzi się z koncepcyjnego pojazdu Maserati Kubang zaprezentowanego po raz pierwszy w 2003 roku na Frankfurckim Targach Motoryzacyjnych. Auto występuje z szeroką gamą jednostek napędowych napędzających obie osie.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu maserati?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Maserati jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Maserati. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt