Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Volkswagen

volkswagen

Historia koncernu Volkswagen rozpoczęła się w 1931, gdy związek przemysłu samochodowego III Rzeszy zawarł umowę z firmą, którą stworzył Ferdynand Porsche. Umowa dotyczyła powstania nowej marki. W 1933 roku Adolf Hitler spotkał się z Ferdynandem Porsche i zażyczył sobie taniego, rodzinnego samochodu mieszczącego cztery osoby, dostępnego dla szerokiego grona odbiorców, który w założeniu miał kosztować nie więcej niż tysiąc marek i rozpędzać się do około 100 km/h. Po kilku zbudowanych modelach prototypowych ostatecznie zatwierdzono projekt „Porsche typ 60”. I tak przystąpiono do produkcji KdF-wagena (późniejszego Volkswagena). To sam Hitler ochrzcił samochód mianem „niemieckiego samochodu ludowego” (volkswagen w dosłownym tłumaczeniu to samochód ludu). Samochód ten jest powszechnie znany wszystkim jako legendarny Garbus. Było to auto najdłużej i najliczniej produkowane w historii motoryzacji. Samochód ten w wersji cywilnej powstał w różnych typach nadwozia – sedan, kabriolet, cabrio, a także w wariancie wojskowym. Volkswagen Kafer zmotoryzował powojenne Niemcy i zyskał dużą popularność na świecie.


Później na rynku pojawił się nowy model – Transporter. Było to auto dostawczo-osobowe typu van, które niemiecki koncern produkuje od 8 marca 1950 roku, a w 2003 roku powstała już piąta generacja tego modelu. Niezwykle ważnym samochodem dla marki był Volkswagen Passat (później powstało 7 kolejnych generacji Passata). Ciekawostką jest fakt iż w 2013 roku firma świętowała 40 rocznicę debiutu tego modelu. Równie ważnym modelem okazał się Golf i jego późniejsze generacje (Golf II, Golf III (wybrany Samochodem Roku 1992), Golf IV, Golf V, Golf Plus, Golf VI, Golf VII, Golf GTI W12-650 i ostatni Golf Sportsvan – który został zaprojektowany na podłodze Golfa VII jako wersja minivan). Koncern stworzył również przełomową wersję elektryczną tego modelu, którego zasięg na pełnym ładowaniu wynosi 150 km i którego masowa produkcja rozpoczęła się w 2013 roku.


Niedługo później pojawił się Volkswagen Polo, który zapełnił segment osobowych aut miejsckich, a swoją nazwę zawdzięcza elitarnej dyscyplinie sportu. Osoby bardziej zorientowane w historii motoryzacji wiedzą iż Polo jest bliźniaczą konstrukcją Audi A50. Polo piątej generacji w 2010 został Samochodem Roku. Volkswagen Jetta (produkowany w latach 1979 – 1991) to kolejny model marki Volkswagen, który został stworzony by trafić do klasy kompaktowej. Jest to tak naprawdę Golf, tylko że w wersji sedan. W Ameryce północnej wszystkie generacje tego modelu nosiły nazwę Jetta, jednakże w Europie dwie generacje występowały jako Vento i Bora. W swojej historii koncern zaprezentował także takie samochody jak Scirocco (nazwa została zaczerpnięta z nazwy wiatru Sirocco), Volkswagen Corrado (było to auto sportowe, którego produkcja zakończyła się w 1995 roku) czy też Volkswagen New Beetle.

Koncern Volkswagen dynamicznie się rozrastał i z czasem zakupił między innymi Audi (obecnie posiada 99.14% udziałów), potem Seata (obecnie posiada 100% udziałów), po pewnym czasie przejął Skodę (obecnie posiada 100% udziałów), a kilka lat później nabył prawa do marki Bentley (obecnie posiada 100% udziałów). Posiada także akcje Bugatti (obecnie posiada 99,97% udziałów), Porsche (obecnie posiada 100% udziałów), Lamborghini (obecnie posiada 100% udziałów) i innych znanych marek, takich jak: Scania - (obecnie posiada 100% udziałów), MAN - (obecnie posiada 55,9% udziałów).


W obecnym stuleciu Volkswagen zaprezentował między innymi następujące modele: Volkswagen Amarok (samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu pick-up – produkowany seryjnie od 2009 roku w Argentynie oraz od 2012 roku w Niemczech), Volkswagen Beetle (stylistycznie nawiązujący do Garbusa i swoją historię rozpoczął w 2011 roku jako bezpośredni nastepca New Beetle’a), Volkswagen Eos (coupe-cabrio na bazie podłogowej Golfa – produkowany w latach 2005-2014), Volkswagen Lavida (przeznaczony na rynek chiński produkowany od 2008 roku w fabryce w Szanghaju), Volkswagen Phaeton (limuzyna klasy samochodów luksusowych – produkowana od 2002 roku w Dreźnie, a swoją nazwę zawdzięcza synowi Heliosa z mitologii greckiej), Volkswagen Tiguan (produkowany od 2007 roku jako samochód sportowo-użytkowy), Volkswagen Touareg (skonstruowany we współpracy z Porsche, a produkowany od 2002 roku), Volkswagen Touran (samochód osobowy typu minivan produkowany od 2003 roku), Volkswagen up! (najmniejszy samochód osobowy niemieckiej marki, który został stworzony z myślą wyłącznie o użytkownikach miejskich).


Przez lata Volkswagen stworzył ponad trzydzieści modeli koncepcyjnych i drugie tyle modeli, które można już zaliczyć do samochodów historycznych, a ponadto niemal trzydzieści modeli, które są obecnie w produkcji w fabrykach zatrudniających około pół miliona ludzi co stawia ich w istnej czołówce największych marek świata obecnie.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu volkswagen?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Volkswagen jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Volkswagen. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt