Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Volkswagen 181

volkswagen 181

Volkswagen 181 to samochód osobowy, który dziś zaliczany jest do grona pojazdów zabytkowych, ponieważ był produkowany w latach 1968-1983. Było to typowe auto wojskowe mogące pomieścić 4 osoby. Nie posiadało ono dachów oraz było przystosowane do użytkowania nie tylko na szosach, ale również na drogach polnych i w warunkach terenowych. Wersje cywilne tego modelu były produkowane dopiero od 1980 roku. Model ten wytwarzano z myślą o osobach zainteresowanych pojazdem radzącym sobie w praktycznie każdych warunkach drogowych.


Opisywany model Volkswagen 181 charakteryzował się przede wszystkim bardzo solidnym wykonaniem, dzięki któremu pojazd ten nadawał się do użytkowania w trudniejszych warunkach terenowych i był odporny na różne uszkodzenia mechaniczne i inne niedogodności związane z jazdą w terenie. Jeśli chodzi o wyposażenie to nie było ono zbyt bogate, ale można było znaleźć podstawowy sprzęt charakterystyczny dla aut tego typu z lat 60, 70 oraz 80-tych XX wieku.


W pojeździe Volkswagen 181 silnik znajdował się z tyłu. Auto posiadało 4-biegową, manualną skrzynię biegów odpowiadającą za przenoszenie mocy silnika na układ napędowy. Ten 4-drzwiowy kabriolet posiadał silniki o pojemności 1.5 lub 1.6 litra, które generowały moc wystarczającą do zapewnienia zadowalających osiągów. Warto zaznaczyć, że atutem tego samochodu była jego niska masa własna na poziomie około 910 kilogramów. Dzięki temu takie silniki zapewniały bardzo dobre przyspieszenie i prędkość maksymalną (jak na tamte czasy) przy jednocześnie niskim poziomie zużycia paliwa.

<

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu volkswagen 181?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Volkswagen 181 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Volkswagen 181. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt