Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Mahindra

mahindra

Mahindra & Mahindra Limited jest to Indyjski producent samochodów, główna siedziba firmy mieści się w Bombaju w Indiach. Jest on jednym z największych pod względem liczby produkowanych samochodów producentem w Indiach oraz największym na świecie producentem traktorów, Mahindra jest częścią konglomeratu Mahindra Group. Firma w rankingu zaufania zdobyła 10 lokatę wśród Indyjskich marek, jest również na 21 miejscu jeżeli chodzi o top 500 najlepszych firm w Indiach. Głównymi konkurentami na lokalnym rynku są firmy Maruti Suzuki, Tata Motors, Ashok Leyland, Toyota, Hyundai, Mercedes-Benz.


Firma Mahindra & Mahindra została założona w 1945 pierwotnie jako firma zajmujące się handlem stalą, miało to miejsce w Ludhiana w Indiach, w tym czasie firma nosiła nazwę Mahindra & Mohammed od nazw założycieli, braci K.C. Mahindra oraz J.C. Mahindra i ich wpólnika Malika Ghulam Mohammed. Po odzyskaniu przez Indie niepodległości oraz powstaniu państwa Pakistańskiego Mohammed wyemigrował pozostawiając firmę braciom którzy zmienili nazwę firmy na znaną obecnie Mahindra & Mahindra, miało to miejsce w 1948 roku. Bracia zauważli dla siebie szansę w rozwoju produkcji i sprzedaży samochodów, zaczęli od zdobycia licencji na produkcję Jeep-a Willys-a w Indiach. Firma następnie zainteresowała się rynkiem LCV czyli lekkich pojazdów komercyjnych oraz sprzętu rolniczego.


W chwilo obecnej Mahindra & Mahindra jest kluczowym graczem na Indyjskim rynku producentów samochodów użytkowych oraz rolniczych. Wraz z gwałtownym rozwojem rynku Indyjskiego i rosnącej pozycji firm tego kraju firma rozwija ekspansję na rynki całego świata. Firma przejęła producenta samochodów elektrycznych REVA Electric Car Company oraz Południowo Koreańskiego SsangYong Motor Company.


Mahindra & Mahindra w stosunku do swoich produktów stosuje markę „Mahindra” aktualnie produkując auta z segmentu SUV, pickup, samochodów użytkowych a także motocykli oraz traktorów. Firma posiada swoje fabryki w Indiach, Chinach, Wielkiej Brytanii oraz trzy linie montażowe w Stanach Zjednoczonych, firma utrzymuje również relacje z firmami zagranicznymi na przykład Francuskim Renault.


Na rynek samochodów osobowych firma weszła po nawiązaniu relacji joint venture z Renault pozyskując jako źródło produkowanego przez spółkę córkę Renault - Dacię, Logana. Nawiązując podobną relację z International Trucks ze Stanów Zjednoczonych firma pragnie również zaistnieć na rynku samochodów ciężarowych i autobusów.

Mahindra produkuje szeroka gamę samochodów włączając w to rodzinę aut klasy MUV oraz LCV i trójkołowce. Łącznie 20 modeli włączając w to większe samochody wielozadaniowe jak na przykład model Scorpio oraz Bolero. Firma posiada również joint venture z Fordem nazwaną Ford India Private Limited która również zajmuje się produkcją aut osobowych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu mahindra?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Mahindra jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Mahindra. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt