Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Brilliance

 • Brilliance BS6

  Brilliance BS6 wygodny , zadbany , Bezwypadkowy

  11900
  Rok produkcji:
  2008
  Przebieg:
  104292 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  136 KM
  Poj. silnika:
  1998 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam
 • Brilliance BS4

  Brilliance BS4 opłacony , serwisowany , 101 KM

  12900
  Rok produkcji:
  2010
  Przebieg:
  86000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  101 KM
  Poj. silnika:
  1584 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Brillance jest chińską marką samochodów, która miała swój początek w 1992 roku. Oryginalna chińska nazwa marki brzmi Huachen Zhonghua, bądź też po prostu Zhonghua.


Chociaż firma zajmująca się produkcją samochodów osobowych na początku lat dziewięćdziesiątych, to tak naprawdę największe działania w tym kierunku rozpoczęły się dopiero po 2000 roku. Ponieważ właśnie dokładnie wtedy, firma postanowiła przedstawić swój pierwszy model, o tej samej nazwie co marka, czyli Zhonghua. Jego projekt opracowano przy pomocy włoskiego przedsiębiorstwa Ital Design. Model ten mimo zamiarów o eksporcie, nie doczekał się tych planów. Dlatego, cieszył się on zainteresowaniem wyłącznie na terenie Chin.


Trzy lata później firmą zainteresowało się BMW, które podpisało kontrakt na produkowanie w Azji samochodów typu sedan. Drugi model, Zunchi M1, a następnie pod nazwą Brilliance BS6, był produkowany już typowo na potrzeby europejskiego eksportu. Natomiast w 2006 roku doszło do produkcji już czwartego modelu, który na Europę był eksportowany pod nazwą Brilliance BC3, natomiast w Chinach cały czas sprzedawano go pod nazwą Zhonhgua Juncie M2. Model ten, był przede wszystkim znany z tego, że powstał na skutek ścisłej współpracy z koncernem BMW. Ponadto, jego nadwodzie było projektowane w Pininfarina.


Silnik o mocy 170 koni mechanicznych, nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale bardzo dokładny design, stał się tematem wielu kontrowersji. Czy aby na pewno linia kształtu pojazdu nie przekroczyła wyjątkowości konkurencyjnych modeli.

Kompaktowy Brilliance BS2 jest ostatnim modelem powstałym na eksport. Sam producent przyznaje się do tego, że przymierza się w przyszłości również do podbicia polskiego rynku.


Na razie największą popularność marka zyskała w Korei Północnej, Rosji, a także Egipcie. Nie wykluczone, że niedługo Amerykanie będą mogli z niego dość swobodnie korzystali, ponieważ w planach istnieje także zamierzenie na opanowanie rynku w Stanach Zjednoczonych. Marka może jednak już się poszczycić obecnością na nowojorskiej giełdzie.

Polska

Brilliance - sprzedam ❤️

Samochody osobowe 🥇. Brilliance w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt