Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Ligier

 • Ligier X - Too

  Ligier X - Too elektryka , bez prawa jazdy , serwisowany

  18000
  Rok produkcji:
  2010
  Przebieg:
  30000 km
  Rodzaj paliwa:
  Diesel
  Moc silnika:
  5 KM
  Poj. silnika:
  440 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam
 • Ligier Optima

  Ligier Optima microcar , bez prawa jazdy , pierwszy właściciel

  11950
  Rok produkcji:
  2012
  Przebieg:
  53992 km
  Rodzaj paliwa:
  Diesel
  Moc silnika:
  5 KM
  Poj. silnika:
  505 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam
 • Ligier Nova

  Ligier Nova auto bez prawa jazdy, zarejestrowany , 5 KM

  9500
  Rok produkcji:
  2005
  Przebieg:
  20000 km
  Rodzaj paliwa:
  Diesel
  Moc silnika:
  5 KM
  Poj. silnika:
  505 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam
 • Ligier Ambra

  Ligier Ambra bez prawa jazdy , alufelgi , tapicerka welurowa

  8400
  Rok produkcji:
  2003
  Przebieg:
  48000 km
  Rodzaj paliwa:
  Diesel
  Moc silnika:
  5 KM
  Poj. silnika:
  505 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Ligier jest francuską marką samochodową, stworzoną w 1968 roku przez byłego kierowcę rajdowego oraz gracza rugby Guya Ligiera który posiadał bogatą historię startów chociażby w legendarnym 24-godzinnym wyścigu La Mans. Firma posiada swoją siedzibę w Magny-Cours we Francji.


Firma weszła na rynek motoryzacyjny modelem Ligier JS2, był to samochód sportowy z silnikiem umieszczonym centralnie pierwotna jednostką napędową była V6 Forda od 1971 roku samochód otrzymał silnik Maserati V6 identyczny jak Citroen SM. JS2 uznawany był przez wiele osób za dobrze zaprojektowane auto z doskonałym stosunkiem mocy do masy pojazdu. Wszystkie samochody Ligier oznaczane zostały prefiksem JS by uhonorować przyjaciela Ligiera, Jo Schlessera zmarłego w wypadku podczas wyścigów Grand Prix Francji 1968 roku. Kryzys paliwowy roku 1973 spowodował zmniejszenie zainteresowania sportowymi samochodami w związku z czym model JS2 przestał być produkowany, firma natomiast skupiła się na rynku mikro samochodów, czego przykładem jest zaprezentowany w 1984 roku Ligier JS6.


Pierwsze mikrosamochody Ligier były bardzo prymitywne, powstały w roku 1980 z wykorzystaniem nadwozia od ciągników siodłowych z dodaniem odpowiedniego zawieszenia i silnika. Jednakże w krótkim czasie nastąpiła popularyzacja tego rodzaju pojazdów. Możliwość poruszania się bez prawa jazdy i niewielkie wymiary czyniły z tych pojazdów interesującą nowość która trafiła w rynkową niszę. Ligier coraz poważniej traktował ten segment rynku i udoskonalał swoje konstrukcje.


Warto wspomnieć że firma Ligier jest pionierem jeżeli chodzi o eksperymentalne próby parkowania równoległego, pierwsze próby w połowie lat 90 ubiegłego wieku prowadzone były na elektrycznym modelu firmy. W październiku 2008, Ligier Automobiles zakończył etap nabywania działu mikrosamochodów grupy Beneteau, dzięki czemu stał się drugim pod względem wielkości w Europie (pierwszym jest należący do Daimlera Smart) producentem mikrosamochodów. Na stanowisku CEO firmy znajduje się obecnie syn założyciela marki Filip Ligier.


Aktualnie w sprzedaży firma posiada linię mini samochodów z rodziny Ixo, linię aut komercyjnych X-Pro, oraz kabrioletów Be Up/Be Two o charakterze roadsterów. W ofercie producenta znaleźć można również quady oraz samochody terenowe z linii Be Pro, Be Four oraz Be Truck. Pojazd Ixo posiada dwa i pół metra długości zabiera dwie osoby, silnik znajduje się z przodu, jest to diesel o pojemności około 0,5 litra stanowiący źródło zasilania dla w pełni elektrycznego napędu. Do najpopularniejszych modeli zalicza się Ligier Nova, Ligier Prima, oraz Ligier Optima.

Polska

Ligier - sprzedam samochód ❤️

Samochody osobowe 🥇. Ligier w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt