Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Porsche

porsche

Porsche to marka, która słynie z produkcji samochodów sportowych oraz luksusowych samochodów sportowych. W historii odznaczyła się też ze względu na liczne zwycięstwa w wielu wyścigach samochodowych. Porsche to też marka, która wprowadziła na rynek motoryzacyjny innowacyjne rozwiązania jak napęd na cztery koła, silnik hybrydowy czy samochód elektryczny.  


Firmę założył w 1931 rok Ferdinand Porsche jako firmę konstruującą samochody. Jej założyciel miał już wtedy ogromne doświadczenie w branży, ponieważ między innymi był szefem działu technicznego niemieckiej marki Daimler. Innowacyjne konstrukcje i rozwiązania, które proponował Ferdinand Porsche szybko przyniosły mu uznanie i sławę w szerokim kręgu odbiorców. Jego dziełem był choćby wyścigowy Mercedes Compressor  Sports, który w 1923 roku zwyciężył w prestiżowym wyścigu Targa Florio.


W czasie wojny z nakazu Adolfa Hitlera firma konstruowała pojazdy wojskowe oraz pancerne dla III Rzeszy. Krótko po wojnie firmą zaczął zarządzać syn Ferdinanda – Ferry Porsche. Pierwszym zaprezentowanym seryjnym pojazdem marki był Porsche 356, który zawierał wiele części z Volkswagena powszechnie znanego w Polsce jako Garbusa, co nie było niczym dziwnym ponieważ wielu producentów w tamtym okresie korzystało z projektów zaprezentowanych przez konkurencję.


Porsche 356 bardzo szybko wygrał swój pierwszy wyścig – wyścig po ulicach Inssbrucku. A jego podrasowana wersja 356 SL zdobyła pierwsze miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Przedsiębiorstwo kontynuowało obrany kierunek i zaprezentowało między innymi model Porsche 550 Spyder z niezwykle mocnym jak na tamte czasy czterocylindrowym silnikiem, co pozwoliło mu wyróżnić się spośród innych aut konkurencji. Ten samochód również odniósł sukcesy na międzynarodowych wyścigach. W 25 rocznicę istnienia firma mogła się poszczycić czterystoma zwycięstwami w wyścigach różnego typu!


Liczne sukcesy sprawiły, że Porsche postanowiło zaangażować się w wyścigi Formuły 1, jak również Formuły 2. Z tego powodu opracowano model 804, który święcił triumf między innymi w Grand Prix Francji.


Flagowym modelem niemieckiej firmy stał się zaprojektowany przez Ferry’ego Porsche – Porsche 911, który był napędzany 6-cylindrowym silnikiem własnej konstrukcji. To właśnie ten model przyniósł najwięcej splendoru marce, a wielokrotnie ulepszany i unowocześniany zdobył niezliczoną ilość zwycięstw w rajdach i na wyścigach. Dzięki takiej reklamie wiele osób decydując się na zakup tego właśnie auta dostawało wręcz coś więcej niż auto. Ten wóz sportowy osiągnął także niebywały sukces w sprzedaży. Sukces osiągnęły też późniejsze modele Porsche 904 Carrera GTS, który wyróżniał się swoją stylistyką, czy też 911 Targa opracowany jako „bezpieczny kabriolet”.


W latach siedemdziesiątych firma skupiła się na rozwoju silników sześcio- i ośmiocylindrowych co było bardzo dobrym kierunkiem w rozwoju. Opracowuje też kolejne generacje wspomnianych samochodów. Zaprezentowano też miedzy innymi luksusowe auto z silnikiem V8 – Porsche 928.


Kolejne dekady to upłynęły na wprowadzaniu innowacji (np. skrzynia automatyczna Tiptronic), skupiono się także na poprawie bezpieczeństwa (m.in. zaczęto seryjnie montować poduszki powietrzne zarówno dla kierowcy jak i pasażera). Później Porsche zaprezentowało w modelu 911 pierwszy 6-cylindrowy silnik chłodzony cieczą, umieszczony horyzontalnie, a pod koniec stulecia rozpoczęto prace nad terenowym modelem Cayenne.


Nowy wiek firma rozpoczęła od prezentacji najszybszego modelu w historii marki – Carrera GT o ultra-lekkim nadwoziu i z silnikiem V10, który produkował 612 KM. Obecnie firma posiada doskonałą kondycję finansową, zajmuje się też projektami niezwiązanymi bezpośrednio z motoryzacją. Stale też promuje obecny od początku istnienia lajfstajlowy wizerunek marki, przejawia się to choćby w promocji produktów niezwiązanych z motoryzacją jak odzież czy kosmetyki, dzięki czemu pośrednio pracuje nad wizerunek całej marki.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu porsche?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Porsche jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Porsche. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt