Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Toyota

toyota

Toyota to jeden z bardziej znanych na świecie koncernów motoryzacyjnych. Jest to japońska firma, która powstała 28 sierpnia 1937 roku. W 1939 roku powstał pierwszy prototyp o nazwie Toyota A1, a rok później uruchomiono seryjną produkcję modelu Toyota AA. W okresie wojny produkowano mały samochód miejski. W 1951 roku powstało auto wzorowane na pojeździe Jeep Willys i w ten sposób została zapoczątkowana seria Land Cruiser. Rok 1955 to wprowadzenie do produkcji modelu Crown, a w roku 1966 powstał najpopularniejszy model tej firmy, a mianowicie Toyota Corolla. Firma oczywiście stale się rozwijała i produkowała wiele innych modeli pojazdów. W 1997 roku powstał pojazd hybrydowy Toyota Prius z silnikiem spalinowym wspomaganym przez silnik elektryczny.


W 1984 roku koncern Toyota połączył siły z General Motors, a celem tej współpracy było wprowadzenie pojazdów na rynek amerykański. W 1983 roku na rynek w USA wprowadzono model Camry, a od 1989 roku wprowadzoną markę poboczną produkującą modele Lexus. Warto dodać, że w Polsce znajdują się dwie fabryki Toyoty (jedna produkuje silniki benzynowe i skrzynie biegów w Wałbrzychu, a druga wytwarza silniki wysokoprężne w Jelczu-Laskowicach koło Wrocławia).


W skład koncernu Toyota wchodzą również marki, takie jak Daihatsu, Lexus, Subaru, Hino Motors oraz Scion. Obecnie produkowanych jest bardzo wiele modeli, a wśród nich znajdują się auta, takie jak Toyota Levin, Prius, Land Cruiser, Matrix, Vios czy też dobrze znana Toyota Yaris. Dodatkowo istnieje wiele modeli, które co prawda nie są już produkowane ale nadal jeżdżą po drogach na całym świecie. Generalnie można powiedzieć, że Toyota to jedna z większych marek, która miała i nadal ma bardzo duży wpływ na światowy rynek motoryzacyjny.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu toyota?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Toyota jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Toyota. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt