Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Toyota Corolla

toyota corolla

Toyota Corolla to model samochodu osobowego klasy subkompaktowej, który po pewnym czasie zwiększył swój rozmiar i został zakwalifikowany do tak zwanej klasy kompaktowej. Oznacza to, że cechą charakteryzującą taki samochód jest jego mały rozmiar (kompaktowa konstrukcja). Pomimo tego faktu, prezentowany samochód jest w stanie przewozić 5 osób we względnie komfortowych warunkach. Oznacza to, że może on być użytkowany zarówno jako samochód rodzinny na dalsze wypady, a także jako auto o charakterze miejskim na dojazdy do pracy, szkoły oraz w inne miejsca wymagające regularnego, codziennego pokonywania krótkich dystansów.


Opisywane auto Toyota Corolla posiada bogatą historię, ponieważ jest produkowane już od 1966 roku. Przez cały ten czas powstało aż jedenaście generacji prezentowanego modelu. Modernizacje obejmowały zmianę wyglądu zewnętrznego, wyposażenia, technologii, elementów mechanicznych, a także ogólnego rozmiaru auta, w wyniku czego zostało ono zakwalifikowane po pewnym czasie do klasy C (a nie B, jaką reprezentowało na początku). Wszystkie te zmiany miały na celu poprawienie jakości auta. Dzięki temu spełniało ono rygorystyczne wymagania użytkowników oraz zachowywało zgodność z najwyższymi standardami obowiązującymi na rynku.


Od 2013 roku produkowana jest jedenasta generacja modelu znanego jako Toyota Corolla. Jest to 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan wyposażony w skrzynię CVT odpowiedzialną za przenoszenie mocy na układ napędowy. W modelu tym zastosowano bogate wyposażenie kładące nacisk głównie na bezpieczeństwo. Dzięki temu auto uzyskało 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. Silniki benzynowe 1.3, 1.6 oraz 1.8, a także jednostka dieslowska 1.4 litra oferowały moc na poziomie 99, 132, 140 koni mechanicznych (benzyna) oraz 90 koni mechanicznych (diesel).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu toyota corolla?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Toyota Corolla jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Toyota Corolla. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt