Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Toyota Aygo

toyota aygo

Samochód osobowy marki Toyota Aygo to pojazd zaliczany do klasy samochodów miejskich. Jest to więc auto posiadające małe rozmiary, które w zależności od wybranej generacji jest w stanie zapewnić miejsce dla 4 albo 5 osób. W związku z tym widać, że nie jest to pojazd rodzinny tylko auto przeznaczone do pokonywania krótkich dystansów. Zostało ono zaprojektowane z myślą o użytkownikach poszukujących taniego w eksploatacji, wydajnego, zwrotnego i niewielkiego auta miejskiego oferującego regularny transport do pracy, szkoły, miasta oraz w inne miejsca na krótszych dystansach.


W latach 2005-2014 produkowany był model pierwszej generacji znany jako Toyota Aygo I. Auto tego rodzaju to samochód posiadający miejsce dla kierowcy oraz 3 pasażerów. Dzięki swojemu małemu rozmiarowi oraz niskiej masie własnej możliwe było zapewnienie odpowiedniego poziomu dynamiki bez konieczności stosowania dużych silników spalających ogromne ilości paliwa. W opisywanym samochodzie zastosowano napęd na przednie koła, a moc silnika była na nie przenoszona przy pomocy 5-biegowej przekładni manualnej. Silniki 1.0 oraz 1.4 litra oferowały moc kolejno 68 oraz 54 koni mechanicznych.


Druga generacja  modelu Toyota Aygo produkowana jest od 2014 roku. Jest to 3 lub 5-drzwiowy hatchback z miejscem dla 5 osób. W aucie tym za przenoszenie mocy na układ napędowy odpowiada nie tylko 5-biegowa skrzynia manualna, ale również przekładnia automatyczna posiadająca 5 biegów. Silniki benzynowe o pojemności 1.0 oraz 1.2 litra oferują moc na poziomie 69 oraz 82 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu toyota aygo?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Toyota Aygo jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Toyota Aygo. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt