Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Wołga

wołga

Fabryka Gorkowskij Awtomobilnyj Zawod z Niżnego Nowogrodu produkowała samochody osobowe, ciężarowe, terenowe, a także pojazdy wojskowe. GAZ jest producentem między innymi takich samochodów terenowych jak Ataman, Kombat i Tigr, dostawczych – Sobol i Gazel, ciężarowych – Valday i Sadko, a także osobowych w tym kultowej Wołgi. Obecnie GAZ jest jednym z nielicznych rosyjskich producentów samochodów, którzy przynoszą zyski.


W 1946 roku zakłady GAZ rozpoczęły produkcję samochodu osobowego M-20 Pobieda, którego produkcja trwała do 1956 roku. Był to średniej klasy samochód osobowy, który został zaprojektowany przez specjalistów w ZSRR. Z ciekawostek trzeba nadmienić iż od 1950 roku był od również produkowany na licencji przez zakłady FSO, jako Warszawa. Produkowany był on zarówno z nadwoziem fastback jak i kabriolet, posiadał 3 biegową skrzynię biegów i tylni napęd. Kilka lat później rozpoczęto pracę nad modelem GAZ M-21 pod nazwą Wołga, to od tego modelu rozpoczęła się seria znanych nam wszystkim rosyjskich (wcześniej radzieckich) samochodów osobowych klasy średniej wyższej. 10 października 1956 roku z taśmy zjechały pierwsze Wołgi, które jeszcze przez jakiś czas były produkowane z silnikiem z poprzedniego modelu. Jednak niecały rok później był już gotowy nowy silnik. Ostatnie modele zjechały z taśm montażowych w 1970 roku. Nadmienić trzeba iż w tym okresie był to jedyny samochód średniej klasy, produkowany w ZSRR. GAZ 21 był produkowany jako sedan, jego odmiana jako kombi została oznaczona jako GAZ 22, natomiast mocniejsza wersja to już GAZ 23.


Kolejnym modelem z serii był GAZ 24 Wołga produkowany w latach 1967 – 1985 w wersji sedan i kombi. Dla tego modelu było charakterystyczne obszerne wnętrze i miękkie piórowe zawieszenie zapewniające znaczną wygodę jazdy. Te cechy sprawiły, że Wołgi 24 często można było spotkać w roli taksówek. Auto było jednym z głównych środków transporty tajnej milicji (cechą charakterystyczną był zawsze kolor czarny). Zmodernizowaną wersją Wołgi GAZ 24 był model GAZ-24-10 Wołga – osobowy samochód dla klasy średniej. Pojawił się także model GAZ-3102 Wołga – miał on zmodernizowany silnik R4 o pojemności 2,45 litra. Wadą tej jednostki napędowej, mimo iż była lepsza od pierwowzoru, było bardzo szybki przegrzewanie się. Dodatkowo zmiany jakie zostały w nim przeprowadzone znacznie utrudniały jego eksploatację i remonty.


Następcą dwóch ostatnich modeli był GAZ-31029 Wołga, który łączył w sobie mechanikę modelu GAZ-24-10 z nowszą formą nadwozia i wnętrza charakterystycznego dla modelu GAZ-3102. Model ten był produkowany jako czterodrzwiowy sedan oraz jako pięciodrzwiowe kombi. Moc jaką przekazywał silnik do tylnej osi była kontrolowana przez 4 biegową skrzynię biegów. Samochód ten został zastąpiony przez model 3110 Wołga (produkowany w latach 1996 – 2005 – samochód średniej-wyższej klasy, który posiadał 5 biegową skrzynię), który z kolei został zastąpiony przez Wołgę 31105 – luksusowy samochód osobowy, który powstał na zlecenie rządu rosyjskiego. Produkowany w latach 2004-2009 (Od 2006 roku montowane w nim były nowe silniki Chryslera 2.4 DOHC o mocy 123KM). Kolejnym modelem serii zaprezentowanym przez GAZ był GAZ-3111 Wołga, który wyróżniał się zupełnie nowym nadwoziem i nowoczesną stylizacją, jednak z powodu wysokiej ceny model ten nie cieszył się dużą popularnością. Posiadał on czterocylindrowy silnik z wtryskiem paliwa ZMZ-4052 o mocy 155KM.


W 2004 roku wprowadzono nowy model GAZ-31105 Wołga, będący zmodernizowaną wersją GAZA-3110 Wołgi, trzy lata później auto przeszło face lifting. Jednym z ostatnich samochodów produkowanych przez GAZ jest model GAZ-310221 Wołga, a także GAZ Wołga Siber wyprodukowany na licencji Chryslera Sebringa oraz Dodgea Stratusa. Samochód oferowano w dwóch wersjach wyposażeniowych. Auta posiadały również 2 różne jednostki napędowe. Pierwszym z nich był silnik benzynowy o mocy 141KM, natomiast drugi posiadał moc 143 KM. Łącznie wyprodukowano tylko 8952 egzemplarzy, które i tak nie cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród szerszej grupy odbiorców. Obecnie nie ma w produkcji żadnego modelu z serii Wołga, a zakład GAZ skupia się na innych modelach samochodów między innymi ciężarowych, dostawczych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu wołga?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Wołga jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Wołga. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt