Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry

Skasuj filtry

Mercedes Benz

Samochodód osobowy

Mercedes-Benz jest niemieckim producentem samochodów należącym do koncernu Daimler AG. Firma zajmuje się produkcją luksusowych samochodów, busów, autobusów oraz ciężarówek. Siedziba Mercedesa mieści się w mieście Stuttgart w Niemczech. Hasłem marki jest :”Das Beste oder nichts” co się tłumaczy jako „Najlepsze albo wcale”. Firma jest częścią tak zwanej „Niemieckiej wielkiej 3” producentów samochodów luksusowych wraz z Audi oraz BMW, producenci Ci sprzedają najwięcej aut tego typu na świecie.


Historia marki Mercedes-Benz rozpoczyna się już pod koniec XIX wieku kiedy to Karl Benz oraz Gottlieb Daimler niezależnie od siebie rozpoczęli prace nad pierwszymi pojazdami mechanicznymi. Drogi obu konstruktorów zbiegły się w związku ze zmianami gospodarczymi które nastąpiły w wyniku I wojny światowej, przedsiębiorstwa które do tej pory konkurowały ze sobą zostały połączone porozumieniem gwarantującym stabilność ekonomiczną. Oficjalnie proces ten nastąpił 28 czerwca 1926 roku. Współpraca pod nazwą Daimler-Benz przetrwała aż do roku 1998 kiedy to niemiecki koncern zdecydował się na połączenie z amerykańskim Chryslerem w celu zwiększenia swojej pozycji na rynku amerykańskim, alians otrzymał nazwę DaimlerChrysler i przetrwał do 2007 roku. Kiedy to firma sprzedała akcje Chryslera i powróciła do nazwy Daimler AG jako nazwy koncerny, Mercedes-Benz jest zaś nazwą marki która do koncernu należy.


Od początku działalności firma Mercedes-Benz dzięki oferowanym produktom posiada reputację producenta wysokiej jakości oraz wysokiej trwałości samochodów. Chwilowy kryzys przełomu lat 90-tych i 2000 związany z problemami technicznymi kilku modeli odszedł już w zapomnienie, natomiast najnowsze produkty firmy znów oceniane są powyżej średniej jeżeli chodzi o jakość i trwałość w swojej klasie.


Aktualnie w ofercie Mercedes-Benz znajdziemy szereg pojazdów z praktycznie każdej kategorii, począwszy od aut pasażerskich, lekkich samochodów komercyjnych aż po auta ciężarowe i autobusy. Poszczególne klasy samochodów oznaczone są kolejnymi literami alfabetu i tak, do klasy A zaliczają się niewielkich rozmiarów hatchbacki, klasa B to klasyczne MPV czyli minivany, do klasy C zaliczamy najmniejszego sedana w ofercie firmy, także w wersji coupe, klasa CLA to 4 drzwiowe coupe podobnie CLS, klasa E to średniej wielkości limuzyna, także w wersji cabrio oraz coupe, SUV-y w nomenklaturze Mercedesa oznaczone są jako klasa G, GL to rodzina dużych SUV-ów (L – large – duży) tak samo klasy GLC oraz GLE, GLA to natomiast klasa małych SUV-ów, crossoverów. Klasa S to oznaczenie największych i najbardziej luksusowych limuzyn produkowanych przez Mercedesa, SL to oznaczenie samochodów sportowych, SLK to rodzina roadsterów, klasa V to oznaczenie vanów, natomiast mianem AMG GT oznaczone są pojazdy sportowe.


Od roku 2014 Mercedes-Benz planował racjonalizację nomenklatury samochodów tak by w klient nie pogubił się w gąszczu modeli i oznaczeń. I tak chociażby klasa CL oznaczona będzie zgodnie z nową nomenklaturą jako klasa S Coupe. Struktura nazewnictwa związana będzie z 4 głównymi kategoriami: auta klasyczne, terenowe/SUV-y, czterodrzwiowe coupe oraz roadstery. Bez zmian pozostaną klasy G, V oraz AMG GT.

Polska

Mercedes Benz - sprzedam samochód ❤️

Samochody osobowe 🥇. Mercedes Benz w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt