Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Mercedes Benz

mercedes benz

Mercedes-Benz jest niemieckim producentem samochodów należącym do koncernu Daimler AG. Firma zajmuje się produkcją luksusowych samochodów, busów, autobusów oraz ciężarówek. Siedziba Mercedesa mieści się w mieście Stuttgart w Niemczech. Hasłem marki jest :”Das Beste oder nichts” co się tłumaczy jako „Najlepsze albo wcale”. Firma jest częścią tak zwanej „Niemieckiej wielkiej 3” producentów samochodów luksusowych wraz z Audi oraz BMW, producenci Ci sprzedają najwięcej aut tego typu na świecie.


Historia marki Mercedes-Benz rozpoczyna się już pod koniec XIX wieku kiedy to Karl Benz oraz Gottlieb Daimler niezależnie od siebie rozpoczęli prace nad pierwszymi pojazdami mechanicznymi. Drogi obu konstruktorów zbiegły się w związku ze zmianami gospodarczymi które nastąpiły w wyniku I wojny światowej, przedsiębiorstwa które do tej pory konkurowały ze sobą zostały połączone porozumieniem gwarantującym stabilność ekonomiczną. Oficjalnie proces ten nastąpił 28 czerwca 1926 roku. Współpraca pod nazwą Daimler-Benz przetrwała aż do roku 1998 kiedy to niemiecki koncern zdecydował się na połączenie z amerykańskim Chryslerem w celu zwiększenia swojej pozycji na rynku amerykańskim, alians otrzymał nazwę DaimlerChrysler i przetrwał do 2007 roku. Kiedy to firma sprzedała akcje Chryslera i powróciła do nazwy Daimler AG jako nazwy koncerny, Mercedes-Benz jest zaś nazwą marki która do koncernu należy.


Od początku działalności firma Mercedes-Benz dzięki oferowanym produktom posiada reputację producenta wysokiej jakości oraz wysokiej trwałości samochodów. Chwilowy kryzys przełomu lat 90-tych i 2000 związany z problemami technicznymi kilku modeli odszedł już w zapomnienie, natomiast najnowsze produkty firmy znów oceniane są powyżej średniej jeżeli chodzi o jakość i trwałość w swojej klasie.


Aktualnie w ofercie Mercedes-Benz znajdziemy szereg pojazdów z praktycznie każdej kategorii, począwszy od aut pasażerskich, lekkich samochodów komercyjnych aż po auta ciężarowe i autobusy. Poszczególne klasy samochodów oznaczone są kolejnymi literami alfabetu i tak, do klasy A zaliczają się niewielkich rozmiarów hatchbacki, klasa B to klasyczne MPV czyli minivany, do klasy C zaliczamy najmniejszego sedana w ofercie firmy, także w wersji coupe, klasa CLA to 4 drzwiowe coupe podobnie CLS, klasa E to średniej wielkości limuzyna, także w wersji cabrio oraz coupe, SUV-y w nomenklaturze Mercedesa oznaczone są jako klasa G, GL to rodzina dużych SUV-ów (L – large – duży) tak samo klasy GLC oraz GLE, GLA to natomiast klasa małych SUV-ów, crossoverów. Klasa S to oznaczenie największych i najbardziej luksusowych limuzyn produkowanych przez Mercedesa, SL to oznaczenie samochodów sportowych, SLK to rodzina roadsterów, klasa V to oznaczenie vanów, natomiast mianem AMG GT oznaczone są pojazdy sportowe.


Od roku 2014 Mercedes-Benz planował racjonalizację nomenklatury samochodów tak by w klient nie pogubił się w gąszczu modeli i oznaczeń. I tak chociażby klasa CL oznaczona będzie zgodnie z nową nomenklaturą jako klasa S Coupe. Struktura nazewnictwa związana będzie z 4 głównymi kategoriami: auta klasyczne, terenowe/SUV-y, czterodrzwiowe coupe oraz roadstery. Bez zmian pozostaną klasy G, V oraz AMG GT.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu mercedes benz?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Mercedes Benz jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Mercedes Benz. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt