Aston Martin, czyli brytyjski producent samochodów mieszczący się w Gaydon, Warwickshire, który zaczerpną nazwę od wyścigu Aston Clinton Hill Climb, a także zalozycziela Lionek Martin. Współzałożycielem był Robert Bamford. Obaj mieli już doświadczenie w sprzedaży pojazdów Singer. Dodatkowo Martin intereował się wyścigami organizowanymi na węgorzy Aston Hill. To właśnie w 2014 postanowili obaj zająć się produkcją aut sportowych. To był początek całej linii samochodów luksusowo-sportowych. Rzeczywiście pierwszy ich samochód udało im się wyprodukować w londyńskim warsztacie, rok do momentu założenia spółki.
W produkcji, w wyniku I Wojny Światowej doszło do oczywistej przerwy. Jednak do gry wrócili w 1922 roku, w wzmocnionym składzie o Brytyjczyka polskiego pochodzenia, który wspomógł zapaleńców pokaźnymi funduszami.
Wyprodukowane auto Aston Martin Bunny wziął udział we francuskich wyścigach Grnad Prix. Gdy trzy lata później ze spółki odszedł Martin, na jego miejsce wskoczyli bogaci Brytyjczycy. Wtedy zaczęła się produkcja na nieco większą skalę. Do takich pierwszych modeli zaliczały się Ulster oraz Le Mans.
Na początku lat trzydziestych doszło do kolejnej roszady właścicieli. W 1936 roku, producent zdecydował się na wypuszczenie na rynek bardziej ekonomicznego modelu 15/98. Cieszył się on całkiem sporym zainteresowaniem. Przed rozpoczęciem II Wojny Światowej wyprodukowano niecałe 700 sztuk samochodów tej marki. Zaś w trakcie trwania wojennych strać, producent zajmował się konstruowaniem sprzętów służących do działalności wojennej.
Kolejni właściciele na przestrzeni tych wszystkich lat zmieniali się, jedni przychodzili, drudzy odchodzili. Ostatecznym jednak został Ford, który zdecydował się na wykupienie całej firmy.
W 2010 roku na linii produkcyjnej pojawił się model Aston Martin Rapide, jego koncepcyjna wersja została pokazana podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w 2006 roku. Wyróżnia się on silnikiem o mocy 477 KM pojemności skokowej 5935 centymetrów sześciennych.
Natomiast w latach 2010-2013 zajęto się produkcją Aston Martin Cygnet, który jednocześnie okazał się być najmniejszym samochodem osobowym, w luksusowym wydaniu. Inspirowany był Toyotą. Ale postawiono przede wszystkim na jeg0o elegancje i nowoczesne wyposażenie chociażby takie jak regulowane elektrycznie lusterka, czujniki zmierzchu oraz deszczu. Mimo, że jest to wersja exclusivem, to jest jednocześnie bardzo oszczędnym modelem. Ponieważ średnie zużycie paliwa wynosi około 5,1 litra na 100 kilometrów na godzinę.