Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

MG

mg

MG jest brytyjskim producentem samochodów sportowych, firma rozpoczęła działalność w 1920 roku, firma produkowała również sedany oraz coupe. Skrót prawdopodobnie wywodzi się od inicjałów Morris Garage, William R Morris był jej założycielem. Firma należała do założyciela aż do 1 czerwca 1935 roku kiedy to została sprzedana holdingu Morris Motors Limited również będącego własnością Morrisa do roku 1936 gdy w związku z rozwojem i restrukturyzacją firma rozpoczęła sprzedaż swoich akcji.


W późniejszych latach Morris połączył się a Austinem tworząc British Motor Corporation Limited (BMC) w 1952, MG stało się działem BMC w 1967 roku, natomiast 1968 częścią British Leyland Motor Corporation. Na początku lat 2000 MG było częścią grupy MG Rover, która weszła w recesję w roku 2005 co zaowocowało sprzedażą marki MG Chińskiej Nanjing Automobile Group (która połączyła się z SAIC w 2008 roku), kwota transakcji wynosiła 53 miliony funtów. Produkcja ruszyła w 2007 w Chinach a później także w brytyjskiej fabryce w Longbridge. Pierwszy zupełnie nowy model MG6 przeznaczony już dla 16 latków miał swoją premierę w 2011 roku.


Orginalna marka MG z wyłączeniem okresu drugiej wojny światowej wykorzystywana była przez 56 lat, od powstania w 1924 roku. Produkcja dwumiejscowych aut sportowych była skoncentrowana w fabryce Abingdon, zlokalizowanej 16 kilometrów od Oksfordu. Dział sportowy BMC zlokalizowany był również w tym miejscu tworząc wiele aut które osiągnęły sukcesy na torach wyścigowych, aż do zamknięcia fabryki i końca produkcji modeli MGB na jesieni 1980 roku.


W latach 1982-1991 marka MG była wykorzystywana do oznaczania usportowionych wersji Austina Rovera Metro, Maestro oraz Montego. Do roku 1992 MG nie produkowało własnych konstrukcji, wtedy to pojawiły się takie modele jak MG RV8, bazujący na modelu MGB Roadster z silnikiem V8 Rovera. Auto zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Birmingham, natomiast nisko nakładowa produkcja ruszyła w 1993 roku. Kolejnym ważnym momentem jest pojawienie się w 1995 roku modelu MG F i jego wysokonakładowej produkcji, auto to było dwu miejscowym roadsterem.


Marka MG wraz z marką Rover zostały połączone w roku 2000 w jedną grupę, to spowodowało powrót oznaczeń MG na usportowione wersje Rovera takie jak MG ZT w 2001 roku, czy następnej generacji MG F znanej jako MG TF która pojawiła się na rynku w 2002 roku, jednakże w związku z upadkiem Rovera cała produkcja zakończyła się w roku 2005. Aktualnie po wykupieniu przez Chińskiego inwestora marka ma zostać wskrzeszona wraz z nowymi modelami aut.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu mg?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam MG jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie MG. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt