Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

MG MGB

 • MG MGB

  MG MGB 67 KM ,Kabriolet , 2 osobowy

  20500
  Rok produkcji:
  1972
  Przebieg:
  12345 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  67 KM
  Poj. silnika:
  1300 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Samochód osobowy marki MG MGB to nic innego jak pojazd zaliczany do segmentu aut sportowych. Oznacza to, że auto tego rodzaju posiadało bardzo dobre osiągi, jak na czasy w których było produkowane i mogło z powodzeniem konkurować z samochodami wyczynowymi biorącymi udział w wyścigach samochodowych. Opisywany pojazd posiadał ograniczoną ilość miejsca (dla 2 osób, ewentualnie dostępne były wersje 2+2) i w związku z tym nie było to auto rodzinne. Model ten został zaprojektowany z myślą o osobach, którym bardzo zależało na wysokiej jakości samochodzie, który pozwalał na pokonywanie nawet bardzo dalekich dystansów w krótkim czasie. Auto było zaprojektowane z myślą o ludziach, którym zależy na możliwości agresywnej, sportowej jazdy.


Prezentowany samochód MG MGB był produkowany w latach 1962-1980, więc aktualnie jest to model będący obiektem zainteresowania ludzi zajmujących się kolekcjonowaniem pojazdów zabytkowych. Jak na tamte czasy auto posiadało ciekawe wyposażenie, dzięki któremu jazda była wygodna i bezpieczna oraz solidną konstrukcję, która sprawiała, że samochód był odporny na przeciążenia generowane w związku z jazdą z dużą prędkością.


Bardzo ważną cechą MG MGB była niska masa własna, dzięki której stosunkowo mały silnik zapewniał dobre osiągi. W prezentowanym modelu niezależnie od jego wersji stosowano silniki o pojemności 1.8 litra, które generowały moc na poziomie 95 koni mechanicznych przy 5400 obrotach na minutę. Samochód taki rozpędzał się do 100 km/h w czasie 11 sekund. W późniejszych latach dokonano modernizacji jednostek napędowych, dzięki której pojazd spełniał normy emisji spalin.

Polska

MG MGB - sprzedam samochód ❤️

Samochody osobowe 🥇. MG MGB w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt