Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Żuk

 • Żuk Inny

  Żuk Inny z 1970 r na sprzedaż

  2600
  Rok produkcji:
  1970
  Przebieg:
  10000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna+LPG
  Moc silnika:
  70 KM
  Poj. silnika:
  2120 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Żuk to znana polska marka pojazdów dostawczych. Auta te były produkowane w zakładach FSC w Lublinie. Auta marki Żuk posiadały wspólne podwozie z pojazdami typu FSO Warszawa. Oprócz tego elementami wspólnymi były silniki (z wyjątkiem 4C90), a także układ jezdny. Dzięki takim zastosowaniom pojazdy marki Żuk były popularne i posiadały niską cenę, ale również nie obyło się bez wad, takich jak niska trwałość przedniego zawieszenia, wysoko umiejscowiona skrzynia ładunkowa, wysoko umieszczony środek ciężkości, za mały rozstaw kół.


W latach 70-tych XX wieku konstrukcja pojazdów marki Żuk uległa znacznej poprawie i udoskonaleniu. Producenci zdecydowali się na zastosowanie bardziej oszczędnych i mocniejszych silników, lepszej skrzyni biegów oraz na poprawienie nowoczesności wnętrza pojazdu. Następcą Żuka stał się pojazd FS Lublin, którego seryjną produkcję rozpoczęto w 1993 roku.


Pojazd marki Żuk był produkowany w wielu wersjach nadwozia. Pierwszy model A 03 był autem typu pick-up, ale produkowano również wersje typu furgon i skrzyniowe. Nie należy też zapominać o osobowych wersjach Żuka przystosowanych do przewozu większej liczby pasażerów. Warto też wspomnieć o wersjach specjalistycznych Żuka wykorzystywanych jako wozy Straży Pożarnej, a także jako pojazdy do transportu pieczywa czy też odzieży. Wiele firm posiadało na stanie duże floty transportowe oparte właśnie o pojazdy tej marki.


Ostatnie modele Żuka zjechały z taśm produkcyjnych 13 lutego 1998 roku łącznie powstało 585 700 pojazdów tego typu (po zsumowaniu wszystkich wersji).

Polska

Żuk - sprzedam samochód ❤️

Samochody osobowe 🥇. Żuk w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt