Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford

ford

Marka Ford należy do amerykańskiego producenta samochodów osobowych, ciężarowych a także autobusów firmy Ford Motor Company. Siedziba firmy jest zlokalizowana w Dearborn w stanie Michigan, na przedmieściach Detroit. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Henrego Ford 16 czerwca 1903 roku. Firma sprzedaje samochody osobowe i użytkowe pod marką Ford oraz luksusowe pod marką Lincoln. Do Ford należy również brazylijski producent SUV-ów, Troller oraz Australijski producent samochodów sportowych FPV.


W przeszłości przedsiębiorstwo zajmowało się również produkcją traktorów a także części motoryzacyjnych. Do Ford należy, 2,1 procenta akcji Japońskiej Mazdy, 8 procent akcji Astona Martina z Wielkiej Brytanii oraz 49 procent Jianling z Chin. Firma jest też partnerem w joint venture, dwóch w Chinach, Changan Ford Mazda oraz Ford Lio Ho, jednym w Tajlandi, AutoAliance Thailand, jednym w Turcji, Ford Otosan oraz jednym w Rosji, Ford Sollers. Firma notowana jest od 1956 roku na Nowojorskiej Giełdzie Papierów wartościowych kontroluje ją rodzina Ford, posiadają oni specjalny pakiet akcji Class B, dający im 40 procentowe prawo głosu.


Firma Ford była prekursorem w wielkoskalowej produkcji samochodów oraz wielkoskalowym zarządzaniu siłą roboczą przy wykorzystaniu misternie zaprojektowanych sekwencji produkcyjnych charakteryzujących przesuwającą się linię produkcyjną, od roku 1914 metody te znane są jako „Fordism”. Do Ford należały również Brytyjskie marki Jaguar oraz Land Rover zakupione w latach 1989 oraz 2000 i odsprzedane Indyjskiej firmie Tata motors w roku 2008. Do Ford należała również w latach 1999 – 2010 firma Volvo.


W roku 2011 Ford zaprzestał produkcję samochodów pod marką Mercury która plasowana była jako linia aut luksusowych sprzedawanych od 1938 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku oraz na bliskim wschodzie.


W czasie kryzysu finansowego początkowych lat XXI wieku firma była na skraju bankructwa, udało jej się jednak przetrwać zawirowania i powrócić do rentowności. Firma Ford jest drugim największym producentem samochodów w Stanach Zjednoczonych, zaraz za koncernem General Motors, oraz piątym pod względem sprzedaży na świecie bazując na danych z 2010 roku. Ford jest także piątym największym producentem aut w Europie. Przedsiębiorstwo jest również plasowany na 8 miejscu w rankingu Fortune 500, 500 największych firm amerykańskich. W roku 2008 firma wyprodukowała ponad 5,5 miliona samochodów zatrudniając 213 tysięcy pracowników w 90 zakładach na całym świecie.


Aktualnie w ofercie producenta znaleźć możemy takie modele jak, Ford Ka, czyli małe auto miejskie, Ford Fiesta oraz Ford Fiesta ST czyli wersję usportowioną, jest to auto miejskie, kolejnym w ofercie jest Ford C-MAX, jest to auto klasy MUV a także jego większy brat czyli Ford S-MAX, następnie średniej wielkości Ford Focus wraz z usportowioną wersją Focus ST, SUV Ford Kuga, a także rodzinny sedan Ford Mondeo i bazująca na nim model premium czyli Ford Vignale, w ofercie znajduje się także sportowy bolid czyli Ford Mustang, rodzinny van czyli Ford Galaxy, a także rodzina aut użytkowych Ford Tourneo.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt