Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford Sierra

ford sierra

Ford Sierra to marka samochodu osobowego, który jest zaliczany do grona pojazdów mechanicznych klasy średniej. Oznacza to, że w aucie znajduje się dużo miejsca do przewożenia 5 osób. Dzięki temu pojazd ten mógł spełniać swoją rolę jako auto rodzinne. Model ten był następcą Forda Taunusa. Warto zaznaczyć, że wyposażenie oraz przestronność i zastosowane w tym aucie systemy zapewniały komfortową i bezpieczną jazdę nawet na długich dystansach. Był to idealny wybór dla ludzi szukających niedrogiego, wydajnego pojazdu dla siebie oraz swojej rodziny, znajomych lub innych grup osób.


Pierwszą generację opisywanego modelu Ford Sierra produkowano w latach 1982-1987 w wersji kombi, liftback, sedan, a nawet pickup. Oczywiście w czasie produkcji dokonywano różnych modyfikacji obejmujących nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również rodzaj i jakość stosowanego wyposażenia odpowiedzialnego za komfort i bezpieczeństwo podróży. Auto posiadało 60-litrowy zbiornik paliwa oraz było wyposażone w 4 lub 5-biegową skrzynię manualną. Dostępne były też wersje z 3-biegowym automatem.


Drugą generację opisywanego pojazdu Ford Sierra produkowano w latach 1987-1992. Wersje nadwozia pozostały bez zmian w porównaniu z generacją pierwszą. Jeśli chodzi o przekładnie to w prezentowanym Fordzie drugiej generacji stosowano skrzynie manualne z 5 przełożeniami oraz 4-biegowe automaty, które wydajnie przenosiły moc na układ napędowy.


Obie generacje Ford Sierra oferowały szeroką paletę silników. Łącznie w tych dwóch modelach dostępnych było wiele silników benzynowych i diesla w zakresie pojemności 1.3-4.9 litra, których moc stała na poziomie 61-220 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford sierra?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford Sierra jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford Sierra. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt