Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford Fiesta

ford fiesta

Samochód znany pod nazwą Ford Fiesta jest pojazdem osobowym zaliczanym do grona samochodów klasy B. Są one większe od typowych aut miejskich, ale jednocześnie są mniejsze od klasycznych aut o charakterze kompaktowym. Cechą charakterystyczną prezentowanego auta są jego małe rozmiary, które zapewniają zwrotność, dynamikę pomimo zastosowania ekonomicznych jednostek napędowych, możliwość parkowania w ciasnych przestrzeniach oraz łatwiejsze wykonywanie innych manewrów miejskich. Co prawda auto pomieści 4-5 osób, ale jego głównym przeznaczeniem jest użytkowanie go na krótkich dystansach oraz obszarach miejskich.


Opisywany samochód Ford Fiesta jest produkowany od 1976 roku. Pojazd ten jest dostępny jako 3 i 5-drzwiowy hatchback oraz 4-drzwiowy sedan. Na przestrzeni dziejów wyprodukowano wiele wersji takich samochodów posiadających różne elementy wyposażenia, które stale były modernizowane w celu zapewnienia jak najlepszych warunków podróży, bezpieczeństwa, itp. Pojazd posiada niską masę własną, więc charakteryzuje się wysokim poziomem dynamiki pomimo zastosowania oszczędnych jednostek napędowych.


Od 2008 roku produkowane są samochody Ford Fiesta VII. Jest to najnowsza generacja takich pojazdów, które posiadają napęd na przednią oś. Moc jest przenoszona w takich samochodach na napęd przy pomocy 4-biegowych skrzyń automatycznych, 5-biegowych przekładni manualnych, a także 6-biegowych skrzyń biegów w wersji półautomatycznej. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w prezentowanych modelach pojazdów zastosowano silniki o pojemności 1.0-1.6 w wersji benzynowej, które posiadają moc na poziomie 80-182 koni mechanicznych oraz jednostki o pojemności 1.4-1.6 w wersji diesel, które generują moc 68-95 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford fiesta?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford Fiesta jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford Fiesta. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt