Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford Econoline

ford econoline

Pojazd mechaniczny znany pod nazwą Ford Econoline to nic innego jak samochód dostawczy produkowany przez koncern Forda. Modele wchodzące w skład tej grupy pojazdów są również nazywane Fordami serii E. Jak sama nazwa wskazuje, auta tego rodzaju są pojazdami dostawczymi. Oznacza to, że charakteryzują się ograniczoną przestrzenią dla pasażerów, ale w zamian za to oferują bardzo przestronną przestrzeń bagażową. Oznacza to, że głównym przeznaczeniem takiego auta jest użytkowanie o charakterze komercyjnym. Warto też dodać, że samochód ten był przerabiany na wiele wersji specjalnych. Był on więc użytkowany jako karetka pogotowia, autobus, samochód policyjny, wóz transmisyjny lub kamper zapewniający noclegi na wyjazdach urlopowych.


Prezentowany model Ford Econoline był produkowany w latach 1961-2014. Opisywany pojazd produkowano w wielu generacjach. Oczywiście każda z nich różniła się od poprzedniczek wyglądem, ale oprócz tego warto zapamiętać, że w każdej wersji stosowano coraz lepsze elementy wyposażenia oraz układy mechaniczne i usprawnienia, dzięki którym auto było jeszcze bardziej wydajne oraz zapewniało jeszcze wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa jazdy.


Ostatnia generacja Forda Econoline była produkowana w latach 2008-2014. Była to piąta z kolei generacja produkowana jako pojazd dostawczy posiadający 3 lub 4 drzwi. Samochód ten został oparty na platformie VN Forda oraz posiadał 5-biegową automatyczną skrzynię. Stosowano w nim jednostkę napędową o pojemności 6.0 litra. Był to dynamiczny silnik zapewniający możliwość wydajnego wożenia ciężkich ładunków.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford econoline?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford Econoline jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford Econoline. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt