Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Wartburg 353

wartburg 353

Samochód osobowy marki Wartburg 353 to auto zaliczane do klasy samochodów kompaktowych. Oznacza to, że prezentowany model posiada kompaktową, zwartą konstrukcję, która jednak umożliwia przewożenie maksymalnie 5 osób. Oznacza to, że opisywane auto spełniało zadania pojazdu miejskiego, ale radziło sobie również w zadowalający sposób z zadaniami auta rodzinnego przeznaczonego do użytkowania na dalszych dystansach. Jak na czasy, w których opisywany samochód był produkowany, model ten spełniał zadania auta wielofunkcyjnego w bardzo skuteczny sposób.


Opisywany pojazd osobowy Wartburg 353 był produkowany w latach 1966-1988 jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi, ale istniała również 2-drzwiowa wersja pickup przystosowana do transportu ciężkich ładunków o nietypowych gabarytach. Auto takie posiadało wyposażenie, dzięki któremu nawet daleka jazda nie była niewygodna ani niebezpieczna. Sprzęt stosowany w aucie był charakterystyczny dla lat, w których dany model był produkowany. Dzisiaj auto takie jest kupowane na rynku wtórnym przez osoby zainteresowane autami zabytkowymi.


Prezentowany model Wartburg 353 to pojazd, w którym zastosowano napęd na przednie koła, na które moc silnika była przenoszona przy pomocy 4-biegowej skrzyni manualnej. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w modelu tym zastosowano dwusuwowy silnik o pojemności 1.0 litra, który produkował maksymalną moc na poziomie 45-50 koni mechanicznych, zapewniał maksymalną prędkość 125-130 km/h oraz przyspieszenie do 100 km/h w czasie 22,6 sekund. Auto zużywało 8-12 litrów paliwa na 100 kilometrów.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu wartburg 353?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Wartburg 353 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Wartburg 353. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt