Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Zaporożec 968

 • Zaporożec 968

  Zaporożec 968 na sprzedaż Zabytek z 1978

  2500
  Rok produkcji:
  1978
  Przebieg:
  10 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  45 KM
  Poj. silnika:
  1197 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Samochód osobowy znany pod nazwą Zaporożec 968 był autem produkcji ukraińskiej zaliczanym do tak zwanego segmentu B. Oznacza to, że był to tak zwany model subkompaktowy, który charakteryzował się rozmiarami mniejszymi od klasycznych aut kompaktowych, ale jednocześnie był on większy niż auta miejskie. Autko takie posiadało małe wnętrze pozwalające na przewożenie maksymalnie 4 osób, więc jego głównym przeznaczeniem była jazda po mieście oraz na krótkich dystansach. W razie konieczności pojazd ten mógł jednak służyć jako model dla mniejszych rodzin podróżujących na dalszych trasach.


Opisywane auto Zaporożec 968 było produkowane w latach 1966-1994 jako 2-drzwiowy sedan, ale dostępna była również wersja pickup z 2 drzwiami przystosowana do transportu ciężkich ładunków o nietypowych gabarytach. Cechą charakterystyczną tego modelu była jego niska masa własna, dzięki której zapewniał on zwrotność i względnie dynamiczne ruszanie czyli cechy bardzo ważne na krótkich trasach oraz dystansach miejskich. Niska masa własna na poziomie 740-840 kg pozwalała również na zapewnienie dynamicznego charakteru pojazdu pomimo zastosowania dość oszczędnych silników o niedużej mocy.


Warto dodać, że Zaporożec 968 był samochodem wyposażonym w napęd na tylną oś, na którą możliwe było przenoszenie mocy silnika dzięki 4-biegowej przekładni manualnej. Jeśli chodzi o silniki to w opisywanym samochodzie stosowano benzynowe jednostki napędowe o pojemności 0.9 i 1.2 litra, których moc sięgała poziomu 29, 41 oraz 50 koni mechanicznych. Była ona wystarczająca dla takiego małego pojazdu przeznaczonego na krótkie trasy.

Polska

Zaporożec 968 - sprzedam samochód ❤️

Samochody osobowe 🥇. Zaporożec 968 w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt