Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 2500 do 2500

Jaka jest historia marki zaporożec 968?

Samochód osobowy znany pod nazwą Zaporożec 968 był autem produkcji ukraińskiej zaliczanym do tak zwanego segmentu B. Oznacza to, że był to tak zwany model subkompaktowy, który charakteryzował się rozmiarami mniejszymi od klasycznych aut kompaktowych, ale jednocześnie był on większy niż auta miejskie. Autko takie posiadało małe wnętrze pozwalające na przewożenie maksymalnie 4 osób, więc jego głównym przeznaczeniem była jazda po mieście oraz na krótkich dystansach. W razie konieczności pojazd ten mógł jednak służyć jako model dla mniejszych rodzin podróżujących na dalszych trasach.


Opisywane auto Zaporożec 968 było produkowane w latach 1966-1994 jako 2-drzwiowy sedan, ale dostępna była również wersja pickup z 2 drzwiami przystosowana do transportu ciężkich ładunków o nietypowych gabarytach. Cechą charakterystyczną tego modelu była jego niska masa własna, dzięki której zapewniał on zwrotność i względnie dynamiczne ruszanie czyli cechy bardzo ważne na krótkich trasach oraz dystansach miejskich. Niska masa własna na poziomie 740-840 kg pozwalała również na zapewnienie dynamicznego charakteru pojazdu pomimo zastosowania dość oszczędnych silników o niedużej mocy.


Warto dodać, że Zaporożec 968 był samochodem wyposażonym w napęd na tylną oś, na którą możliwe było przenoszenie mocy silnika dzięki 4-biegowej przekładni manualnej. Jeśli chodzi o silniki to w opisywanym samochodzie stosowano benzynowe jednostki napędowe o pojemności 0.9 i 1.2 litra, których moc sięgała poziomu 29, 41 oraz 50 koni mechanicznych. Była ona wystarczająca dla takiego małego pojazdu przeznaczonego na krótkie trasy.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu zaporożec 968?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Zaporożec 968 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Zaporożec 968. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Zaporożec 968
Ocena marki: 4.8133 na 5 W oparciu o 133 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt