Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 15.11.2022 · 0 komentarzy · 842 wyświetleń

Auta z napędem elektrycznym – co musisz o nich wiedzieć?

W wyniku uświadomienia sobie w końcu faktu, że wykonywane przez nas działania prowadzą do zniszczenia naszej planety, ludzkość stawia obecnie bardzo wysoki priorytet na ochronę środowiska. Gdybyśmy za przykład mieli samochody elektryczne, które stają się coraz bardziej popularne wśród milionów użytkowników na całym świecie, moglibyśmy chronić planetę.

Czym jest auto elektryczne i kto je wymyślił


Samochody elektryczne to popularne sformułowanie, ale niewielu z nas rozumie jego dokładną definicję. Samochód elektryczny definiuje się jako pojazd wykorzystujący do napędu energię z akumulatorów, która jest dostarczana z zewnętrznego źródła zasilania. Samochód elektryczny to pojazd samochodowy, który do napędu wykorzystuje energię z akumulatorów elektrycznych. Została ona uregulowana prawnie 11 stycznia 2018 roku w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Samochody elektryczne nie są nową innowacją, wbrew wrażeniu jakie sprawiają. Historia tego typu pojazdów sięga ponad stu osiemdziesięciu lat wstecz. Pierwszy samochód elektryczny powstał w połowie XIX wieku (prawdopodobnie między 1832 a 1839 rokiem), a za jego wynalezienie przypisuje się Robertowi Andersonowi. Szybko zostały one wyparte przez pojazdy spalinowe, które były bardziej praktyczne i mogły jechać szybciej, kosztem pojazdów elektrycznych.

Jak działa samochód z napędem elektrycznym


Samochody elektryczne funkcjonują w taki sam sposób jak konwencjonalne pojazdy napędzane silnikiem spalinowym. W przeciwieństwie do silników spalinowych, które wymagają różnego rodzaju paliw, samochody elektryczne wymagają energii elektrycznej (czyli prądu). Układ elektryczny samochodu jest prostszy, cichszy i bardziej higieniczny niż jego układ spalinowy. Źródłem energii dla samochodów elektrycznych jest prąd elektryczny. Prąd ten jest bezpośrednio doprowadzany do kół samochodu lub wykorzystywany poprzez mechaniczny układ przeniesienia napędu. Prąd z akumulatora wykorzystywany jest do zasilania silnika elektrycznego, dzięki czemu samochód staje się mocniejszy i bardziej zwrotny. W silnikach elektrycznych moment obrotowy jest wytwarzany od prędkości zerowej poprzez oddziaływanie sił magnetycznych generowanych przez wirnik i stojan. Oprócz biegunów, pole magnetyczne wytwarzane przez prąd oddziałuje z biegunami na stojanie. Bieguny jednobiegunowe odpychają się, natomiast bieguny magnesu przyciągają się.

Jeżeli szukasz firmy, która zajmuje się budowaniem stacji ładowania aut elektrycznych, to sprawdź ofertę dostępną na stronie https://www.tsg-solutions.com/pl/ladowarki-ev/

Korzyści z posiadania auta z silnikiem elektrycznym


Zarówno silniki spalinowe, jak i elektryczne mają swoje zalety. Samochody elektryczne są z natury zeroemisyjne, a więc nie emitują CO2. Są zarówno bardzo opłacalne, jak i wygodne w prowadzeniu. Wraz ze wzrostem liczby samochodów elektrycznych na całym świecie powstają różne punkty ładowania. Miejsca te sięgają od stacji benzynowych po miejsca pracy - coraz więcej świadomych pracodawców udostępnia stacje ładowania dla pracowników. Wraz ze współczesną technologią znacznie poszerzył się również zasięg pojazdów elektrycznych. Zasięg samochodów elektrycznych wynosi obecnie do 500 kilometrów, dzięki czemu są one uznawane za bardzo bezpieczne. Silnik pojazdów elektrycznych jest umieszczony bardzo nisko, co skutkuje bardzo bezpieczną jazdą.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt