Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 13.10.2023 · 0 komentarzy · 695 wyświetleń

"Dodge Charger: Kultowy muscle car amerykańskiej marki"

Dodge Charger to samochód zaliczany do wyższej klasy średniej w ramach segmentu E. Auta te były produkowane od 1966 do 1978, później od 1983 do 1987. Później wznowienie produkcji nastąpiło w 2005 roku. Historia marki rozpoczęła się w 1964 roku - wówczas zaprezentowano prototyp na bazie modelu Polara. Najważniejszy okres w historii tej marki to lata 60. i 70. - w tamtym okresie Dodge Charger zaliczano do grona najbardziej znanych "muscle cars". Dla fanów motoryzacji jest to absolutnie auto kultowe, które posiada niezliczoną liczbę atutów. W poniższym artykule przedstawiamy szereg przydatnych informacji na temat Dodge Charger.

Dodge Charger na przestrzeni lat

Dodge Charger zalicza się do grona pojazdów klasy wyższej. Uznaje się go za spadkobiercę samochodów typu "muscle car" - wiele modeli tego typu produkowanych było od 1966 roku i są w produkcji aż po dziś dzień. 

Pierwsze Dodge Chargery zostały wyprodukowane w latach 1966-1978. W tamtym okresie wyprodukowano cztery generacje. Ważnym momentem był rok 1971, kiedy to swoją premierę miała trzecia generacja. W tamtym czasie nastąpił bardzo mocny wzrost cen paliw, w związku z czym producent był zmuszony zmniejszyć pojemność silników napędowych, aby jego eksploatacja nie była zbyt kosztowna dla przeciętnych użytkowników. Z kolei od czwartej generacji zauważalne było to, iż auto zyskało bardziej sportowy oraz jednocześnie elegancki i luksusowy charakter.

Dodge Chargery współcześnie, czyli luksusowe, sportowe auta dla miłośników motoryzacji

Kolejny okres, w którym miała miejsce produkcja Dodge Chargera, to były lata 1981-1987. Produkowane wówczas pojazdy to były samochody sportowe kompaktowej klasy. W porównaniu z modelami produkowanymi w latach 70-tych auta te posiadały napęd na przednią oś. Dodatkowo, zastosowano w nich mniejsze silniki aniżeli w poprzednich modelach.

Ponowne wznowienie produkcji Dodge Chargerów miało miejsce w 2005 roku i trwa ona do dziś. Współcześnie Dodge Chargery to 4-drzwiowe sedany z segmentu E. Istotnym momentem był rok 2010, kiedy podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji drugiej generacji. 

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt